Facebook

Gdzie szukać pracy? Na Facebooku! [infografika]

Jakub Tepper
Gdzie szukać pracy? Na Facebooku! [infografika]
0

Jak szukacie pracy? Już przez dłuższy czas nie byłem zmuszony do takiej aktywności, ale przypuszczam, że skierowałbym swoje pierwsze kroki na odpowiednie portale typu Pracuj. W końcu kto jest lepszy w przedstawianiu ofert zatrudnienia, jak nie wyspecjalizowane pod tym kątem serwisy? Okazuje się, że...

Jak szukacie pracy? Już przez dłuższy czas nie byłem zmuszony do takiej aktywności, ale przypuszczam, że skierowałbym swoje pierwsze kroki na odpowiednie portale typu Pracuj. W końcu kto jest lepszy w przedstawianiu ofert zatrudnienia, jak nie wyspecjalizowane pod tym kątem serwisy? Okazuje się, że ktoś może być. Bardzo interesująca infografika przedstawia starego, poczciwego Facebooka jako świetne miejsce dla znalezienia zatrudnienia. Wiecie, że prawie 20 milionów Amerykanów znalazło dzięki niemu robotę? A to dopiero początek.

Generalnie aż 1 na 6 pracowników znalazł swoją pracę dzięki serwisom społecznościowym w ogóle. Jeśli w USA popularniejszy jest Twitter czy LinkedIn, tak u nas nic nie stoi na przeszkodzie zajrzeć choćby na GoldenLine. Ba, nawet wyżej podpisany otrzymał tam kilka propozycji, z których skrzętnie skorzystał. Istotne jest, że ten odsetek całkiem dynamicznie rośnie. Przed rokiem było to 11% pracowników, w 2011 już 16%.

Spójrzcie koniecznie na liczby określające ile osób znalazło pracę dzięki konkretnym serwisom. 20 milionów na Facebooku? 8 milionów na Twitterze? Pewnie w dużej mierze dzięki śledzeniu serwisów oferujących zatrudnienie, ale mimo wszystko - liczby robią wrażenie.

Zapraszam do zapoznania się z całością infografiki, która daje też kilka wskazówek odnośnie szukania pracy. Wśród czytelników wielu jest z pewnością freelancerów, znajdujących także zdalne zatrudnienie poza granicami Polski. Może się przydać.

Social Job Search

Infografika przygotowana przez OnlineSchools (link usunięty na prośbę twórców).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookinfografika