Felietony

Facebook kupił Gowalla - pytanie po co?

Grzegorz Marczak
Facebook kupił Gowalla - pytanie po co?
3

CNN poinformował dzisiaj świat, że Facebook przejął kolejny serwis społecznościowy. Tym razem jego łupem padła Gowalla, niegdyś rywal Foursquara, teraz piwotujący w kierunku serwisu dla podróżników i turystów. Szczerze mówiąc nigdy wcześniej nie miałem okazji korzystać z Gowalla i pewnie już nie...

CNN poinformował dzisiaj świat, że Facebook przejął kolejny serwis społecznościowy. Tym razem jego łupem padła Gowalla, niegdyś rywal Foursquara, teraz piwotujący w kierunku serwisu dla podróżników i turystów.

Szczerze mówiąc nigdy wcześniej nie miałem okazji korzystać z Gowalla i pewnie już nie będzie mi dane tego zrobić - chyba, że FB będzie chciał utrzymać działanie tej usługi nawet po przejęciu.

Ponoć cały zespół przenosi się do siedziby Facebooka gdzie będą pracować na nowościami związanymi z Timeline (czy ta funkcja nie powinna być już dostępna dla wszystkich?). Prawdopodobnie też, FB chce wzmocnić swoje usługi lokalizacyjne, choć o ile dobrze pamiętamy to ogłosili przecież zabicie projektu Facebook Places?

Moim skromnym zdaniem Facebook przede wszystkim kupił ludzi i doświadczenie, kupił bo przecież mógł kupić ich ktoś inny a zakładam że kompetencje w tej dziedzinie i doświadczenie są dość kosztowne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook