Apple

Tak może wyglądać nowy kolorowy MacBook Air z procesorem M2

Konrad Kozłowski
Tak może wyglądać nowy kolorowy MacBook Air z procesorem M2
24

Na takie wieści czekałem od chwili pokazania procesora M1. Już niedługo możemy zobaczyć pierwsze MacBooki zaprojektowane z myślą o układzie Apple, a to będzie nie lada zmiana!

Jon Prosser, słynący z niezwykle dokładnych i trafnych przecieków na temat produktów Apple, zaprezentował dziś rendery nadchodzącego nowego MacBooka. O tym, że prawdopodobnie będzie to model Air decydują takie detale, jak liczba portów czy samo niskie prawdopodobieństwo pokolorowania obudowy MacBooka Pro.

Lokalizator AirTag już został złamany przez hakerów

Wydaje się to wręcz niemożliwe, by linia Pro laptopów Apple miała być oferowana w wariantach kolorystycznych zbliżonych do nowego iMaca, dlatego bardziej realne jest, że mówimy o MacBooku Air. Choć scenariusz, w którym do oferty Apple wróci zwykły MacBook też jest możliwy. Źródła Prossera mówiły o kolorach niebieskim i zielonym - pozostałe na obrazkach to tylko inwencja twórcza grafika, który bazował na tegorocznych iMacach.

Nowy kolorowy MacBook Air z procesorem M2

Rendery bazujące na informacjach od źródeł wewnątrz i bliskich Apple ukazują konstrukcję, która zrywa z dotychczasowym kształtem MacBooka Air. Jeśli okazałyby się one prawdą, to Air po wielu latach utraciłby charakterystyczną bryłę, w której jedna z krawędzi jest znacznie smuklejsza. W takim wypadku Air zbliżyłby się kształtem do modeli Pro i na całej szerokości obudowy byłby niewiele grubszy od portu USB-C, który znajduje się na krawędzi. Rendery nie uwzględniają rzekomo powracającego portu MagSafe - tutaj plotki są sprzeczne.

Apple pracuje nad przenośną konsolą, rozmawia z Ubisoftem na temat gier

Do sporych zmian względem aktualnego line-upu doszłoby też wewnątrz, ponieważ klawisze funkcyjne miałyby być tych samych rozmiarów, co pozostałe. Co ważne, klawisze mają być koloru białego, co też współgrałoby z równie jasną ramką wokół ekranu. Prosser przyznał jednak, że ekranowi w nowym MacBooku nie miał okazji się przyjrzeć, dlatego na obrazkach widzimy tylko jego wizję w kontekście szerokości ramki. Aktualizacji doczekać ma się też spód komputera, skąd znikną cztery gumowane podstawki i zostaną zastąpione dwoma paskami.

To chyba będzie dobry moment na wymianę MacBooka

Już nigdy nie zgubię portfela? Zacząłem używać AirTaga od Apple

Zamieszanie związane najpierw z nieznacznymi poprawkami i wtopami w nowych MacBookach (klawiatury), a późniejszym znacznym odświeżeniem oferty MacBooków spowodowało, że wciąż nie wymieniam swojego Aira z 2015 roku. Ekran Retina jest przeze mnie najbardziej pożądanym aspektem, ale w tej chwili decyzja o zakupie wydaje się zasadna tylko wtedy, gdy sytuacja się trochę unormuje, a Apple pokaże zaprojektowane od podstaw laptopy z myślą o nowych procesorach, zamiast modeli przejściowych, gdzie w starszej konstrukcji umieszczono zupełnie nowy układ. A nadchodzące modele mają właśnie zyskać także jeszcze nowszy procesor M2.

Źródło: FRONT PAGE TECH

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu