Apple

Lepiej polubcie się z kolorami iMaców. Następne Macbooki Apple również zrobi kolorowe

Krzysztof Rojek
Lepiej polubcie się z kolorami iMaców. Następne Macbooki Apple również zrobi kolorowe
12

Tegoroczne Macbooki nie tylko będą jeszcze szybsze dzięki M2, ale też - bardziej kolorowe. Apple eksperymentuje z podobnymi kolorami co w iMacu.

Ze wszystkich premier, jakie zobaczyliśmy na konferencji Spring Loaded 2021, najwięcej kontrowersji wzbudziła nowa generacja iMaców. Komputery dostały spodziewany upgrade do SoC Apple M1, ale wraz z nim Apple podjęło wiele decyzji dotyczących designu, z czego niektórych nie rozumiem do dziś. Jednak chyb najwięcej dyskusji wzbudziły nowe kolory iMaców, które miały nawiązywać chyba do modeli z przełomu tysiąclecia, kiedy to komputery Apple w półprzezroczystych obudowach podbiły rynek. Dziś jednak całkiem sporo osób uważa, że jedynym słusznym wyborem z nowej palety kolorów jest klasyczny szary, a pozostałe iMaci wyglądają jak sprzęt dla dziecka. Dla tych osób mam złe wieści - tegoroczne Macbooki również będą kolorowe.

Apple stawia na kolory w nowych Macbookach

Przeciek pochodzi od osoby, która bardzo często dostarcza informacji o nowych produktach Apple, czyli Jona Prossera. Twierdzi on, że Apple zamierza zastosować w Macbookach te same kolory, które widzieliśmy w iMacach i że powstał już prototyp niebieskiego laptopa. Wychodzi więc na to, że tak samo jak w przypadku iPhone'ów, Apple stawia na rozbudowane warianty kolorystyczne swoich urządzeń i zamierza złamać dominację szarości w swoim portfolio.

Do tej pory, jeżeli chcieliśmy kupić współczesnego Macbooka, jedyną alternatywą dla dwóch odcieni szarości był złotawy wariant modelu Air. Jestem zdania, że jeżeli kolory miałyby pasować do reszty portfolio, to fioletowy, pomarańczowy bądź fioletowy Macbook z pewnością będą się wybijać na rynku i kto wie, może skłonią innych producentów do podobnych eksperymentów. Może być jednak tak, że, podobnie jak w przypadku iPhone'a 5c Apple szybko porzuci pomysł z kolorami.  Bez względu jednak na to, w jakich kolorach pojawią się kolejne Macbooki, warto obserwować ich premierę, ponieważ wraz z nimi zadebiutuje także chip Apple M2. Od czasu debiutu konkurencja nie zdołała zbliżyć się jeszcze do jego poprzednika, więc jest szansa, że kolejna generacja laptopów odskoczy Intelowi i AMD jeszcze bardziej. Premiera komputerów zaplanowana jest na jesieni.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu