39

Nowy Gmail jest już systematycznie włączany losowym użytkownikom. Jak go uaktywnić?

O starcie nowej wersji poczty od Google informowaliśmy Was wczoraj. Dziś nowy Gmail włączany jest systematycznie nowym użytkownikom. Przyznam, że sam kombinowałem mocno, by niejako przyspieszyć ten proces u siebie. Zmieniałem przy tym język interfejsu w tą i z powrotem, aż w końcu zaskoczyło:). Nowe funkcje w tej poczcie sygnalizuje nowa favikona Gmaila na zakładce […]

O starcie nowej wersji poczty od Google informowaliśmy Was wczoraj. Dziś nowy Gmail włączany jest systematycznie nowym użytkownikom. Przyznam, że sam kombinowałem mocno, by niejako przyspieszyć ten proces u siebie. Zmieniałem przy tym język interfejsu w tą i z powrotem, aż w końcu zaskoczyło:).

Nowe funkcje w tej poczcie sygnalizuje nowa favikona Gmaila na zakładce w Google Chrome. Więc jak sami ją zauważycie u siebie, udajcie się do ustawień poczty i wybierzcie opcję „Skonfiguruj skrzynkę odbiorczą”

nowy_gmail

Uruchomi nam się pierwsze okno ustawień, gdzie możemy wybrać zakładki, które będą się wyświetlać w naszej nowej skrzynce odbiorczej. Jak widać na zrzucie, w tej chwili jest pustawo, nawet w zakładce „Społeczności” mimo, że wcześniej Google samo udostępniło dedykowaną temu etykietę „Aktualizacje z sieci społecznościowych”

nowy_gmail_przenoszenie

Niemniej jednak, jak pokazują wyskakujące komunikaty, nowego Gmaila trzeba samemu nauczyć właściwego segregowania poczty. Osobiście wydaje mi się, że to właściwy kierunek, który przynajmniej mnie pomoże uporządkować w końcu tę skrzynkę odbiorczą. Na ile się to uda, ciężko w tej chwili oceniać. Na pewno przez jakiś czas będę nad tym intensywnie pracował.

Dajcie znać czy i u Was już działa ta nowa poczta Gmail, no i jak u Was działa ta segregacja wiadomości.