Google

Gmail na wszystkich platformach będzie automatycznie segregował nasze maile?

Tomasz Popielarczyk
Gmail na wszystkich platformach będzie automatycznie segregował nasze maile?
4

Czyżby wielkimi krokami nadchodziły kolejne nowości w skrzynkach pocztowych Google'a. Nieoficjalne źródła donoszą, że wkrótce Gmail automatycznie posegreguje naszą pocztę, a zrobi to na wszystkich platformach - desktopach, Androidzie i iOS. Mimo, że bardzo prawdopodobna, informacja wydaje się jed...

Czyżby wielkimi krokami nadchodziły kolejne nowości w skrzynkach pocztowych Google'a. Nieoficjalne źródła donoszą, że wkrótce Gmail automatycznie posegreguje naszą pocztę, a zrobi to na wszystkich platformach - desktopach, Androidzie i iOS.

Mimo, że bardzo prawdopodobna, informacja wydaje się jednak dość niepewna. Pochodzi bowiem z anonimowego źródła, które przesłało maile ze zrzutami ekranu do popularnych serwisów, informując przy tym, że już w środę po południu (czasu USA) nadejdzie duża aktualizacja Gmaila. Serwis Android Police szybko wypunktował nieścisłości sugerujące, że przesłane zrzuty są albo bardzo niechlujnie wykonanymi konceptami, albo po prostu fanowskimi pomysłami wyssanymi z palca. Jak będzie naprawdę? O tym przekonamy się zapewne w najbliższą środę, a póki co przyjrzyjmy się rzekomym nowościom.

Segregowanie wiadomości nie jest teoretycznie nowością, bo Gmail dysponuje już od pewnego czasu funkcją inteligentnych etykiet, w ramach których powiadomienia z serwisów społecznościowych, osobiste maile i newslettery są segregowane tak, by nie zaprzątały niepotrzebnie naszej uwagi. Nowe rozwiązanie bardziej eksponuje inteligentne etykiety, czyniąc je czymś w rodzaju superetykiet, czyli nadrzędnych kategorii, które w wersji desktopowej będą wyświetlane w formie zakładek tuż nad listą wiadomości.

W aplikacjach mobilnych nowe rozwiązanie ma przypominać dotychczasowe etykiety, choć również będzie ono bardziej wyeksponowane. W wersji na Androida ma pojawić się specjalny blok z kategoriami na liście wiadomości, a na iOS wzbogacone o nie zostanie wysuwane z lewej strony menu. Tutaj też pojawiają się pierwsze wątpliwości dotyczące tych zmian. Zobaczcie poniżej, jak Android Police wypunktował niepasujące do siebie elementy za screenach. Wygląda to na chałupniczą robotę, która niewiele ma wspólnego ze starannymi projektami graficznymi, jakie serwuje nam Google. Możliwe jednak, że zrzuty zaprojektowano na użytek wewnętrzny, co mogłoby tłumaczyć taki rezultat.

Swoją drogą warto zwrócić uwagę na odświeżony, wykorzystujący atuty Holo interfejs Gmaila na Androidzie. Przez chwilę widać go było podczas prezentacji na tegorocznym Google I/O. Okazuje się teraz, że jest on bardzo realny i niebawem zawita na naszych smartfonach. Na pewno charakterystycznym elementem będzie tutaj wysuwane z lewej strony menu, a także brak dolnego paska na rzecz podręcznego menu w prawym górnym rogu. Ciekawym dodatkiem są też avatary przy mailach. Czy zawitają w nim również opisywane tutaj specjalne kategorie na maile? To pozostaje na razie w sferze domysłów - przynajmniej dopóki nie poznamy jakiejś oficjalnej informacji na ten temat.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu