Google

Google uruchamia kolejny kurs. Tym razem nauczymy się zaawansowanej obsługi Maps i Earth

Tomasz Popielarczyk
Google uruchamia kolejny kurs. Tym razem nauczymy się zaawansowanej obsługi Maps i Earth
2

Po dwóch edycjach szkolenia uczącego jak wyszukiwać treści w sieci przyszła kolej na naukę korzystania z kolejnych usług kalifornijskiej firmy - map. Ruszyły zapisy do internetowego kursu Mapping with Google, w którym przez dwa tygodnie poznać mamy od podszewki Google Maps, Maps Engine Lite oraz Goo...

Po dwóch edycjach szkolenia uczącego jak wyszukiwać treści w sieci przyszła kolej na naukę korzystania z kolejnych usług kalifornijskiej firmy - map. Ruszyły zapisy do internetowego kursu Mapping with Google, w którym przez dwa tygodnie poznać mamy od podszewki Google Maps, Maps Engine Lite oraz Google Earth.

Kurs potrwa dwa tygodnie - od 10 do 24 czerwca, jednak zapisywać można się już dziś. Chętni muszą jedynie zalogować się za pomocą swojego konta Google, podać dane osobowe i odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące oczekiwań związanych z kursem oraz naszych wcześniejszych kontaktów z opisywanymi usługami. Ważne też, by nasz komputer spełniał wymagania sprzętowe. Te na szczęście nie są zbyt wygórowane i, jeżeli nie korzystacie z 15-letniego sprzętu, z pewnością je spełnicie.

Wzorem poprzednich szkoleń Mapping with Google będzie polegać na regularnym publikowaniu wykładów wideo, po których uczestnicy otrzymają dostęp do kwestionariuszy z pytaniami, dzięki którym sprawdzą swoją wiedzę. Nie zabraknie też spotkań z ekspertami organizowanych za pomocą wideokonferencji w Hangoutach. Całość podsumuje duży sprawdzian, a uczestnicy otrzymają certyfikaty. Nie spodziewajcie się jednak po tych ostatnich niczego szczególnego - to zwykły plik graficzny z naszym imieniem i nazwiskiem pozbawiony jakichkolwiek emblematów, podpisów, pieczątek etc. Sam się trochę zawiodłem, gdy zobaczyłem to chałupnicze wykonanie.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gCiKYMRN4s0

Co ciekawe, wszyscy uczestnicy kursu otrzymają automatycznie dostęp do nowych Map Google, bo to właśnie na bazie odświeżonej wersji usługi będzie prowadzone szkolenie. Z wideo je zapowiadającego można się dowiedzieć, że opanujemy tam umiejętności znajdowania nowych miejsc, ale też samodzielnego ich tworzenia oraz udostępniania. Kurs poprowadzą Google Maps Product Managerzy: Daniel Demetri i Beth Liebert, a także Google Earth Product Manager Peter Birch. Jak widać zatem, prezentowane informacje będą pochodziły z pierwszej ręki.

Widać, że Google zależy, by przyciągnąć jak najmocniej użytkowników do swojego produktu i nie dać konkurencji szans na tym polu. W stworzenie Map firma zainwestowała ogromne środki oraz czas - unikatowe funkcje Street View i mnogość lokacji, a teraz nowy, odświeżony interfejs sprawiają, że jest kalifornijski gigant jest niemalże monopolistą na tej płaszczyźnie. Między innymi z tego powodu nie chce, by Facebook przejął mapy Waze, a także krzywo patrzy na rozwijającą się analogiczną usługę pod marką Bing Microsoftu. Organizacja szkolenia nie jest zatem niczym innym jak formą reklamy mającej zwiększyć zainteresowanie oraz intensywność korzystania z Google Maps oraz Google Earth.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu