Felietony

Nowe Nokie z Symbianem - a gdzie ten Windows Phone?

Szymon Barczak
Nowe Nokie z Symbianem - a gdzie ten Windows Phone?
8

Nokia poinformowała o wypuszczeniu na rynek kolejnych smartfonów z Symbianem. I to w nowej wersji, kryjącej się pod nazwą Symbian Belle. Widać tutaj po raz kolejny brak spójności strategii fińskiego producenta. Na smartfonach miał być wielce zapowiadany i okrzyknięty rewelacją MeeGo, który szybko zo...

Nokia poinformowała o wypuszczeniu na rynek kolejnych smartfonów z Symbianem. I to w nowej wersji, kryjącej się pod nazwą Symbian Belle. Widać tutaj po raz kolejny brak spójności strategii fińskiego producenta. Na smartfonach miał być wielce zapowiadany i okrzyknięty rewelacją MeeGo, który szybko został porzucony. Stało się tak nawet pomimo tego, że system ten w zapowiedziach miał wyprzeć Symbiana. Zamiast tego Nokia pokazuje światu kolejne modele telefonów z nową wersją Symbiana. A ja się pytam - gdzie ten Windows Phone?

Przeglądając internet wpadłem na wpis na blogu PurePC, który mówi o nowej serii telefonów Nokii. Nie dość, że smartfony te powstały w oparciu o Symbiana, który miał być wyparty najpierw przez MeeGo, a potem przez Windows Phone, to na dodatek jest to nowa wersja tego systemu operacyjnego. Fiński producent zainwestował mnóstwo pracy i zasobów ludzkich w rozwój MeeGo, po czym z niego zrezygnował i dalej rozwijał Symbiana. Pytam - po co?

Windows Phone 7 jest już dostępny na rynku od roku. Dlaczego Nokia, która jest pewna swojej decyzji w stu procentach [1][2], nie wykorzystała swoich zasobów do wprowadzenia smartfonów z systemem operacyjnym Microsoftu jak najszybciej? Zamiast tego pozostały puste słowa głoszące rewelacje na temat przyszłych modeli, podczas gdy sama premiera pierwszego telefon Nokii z Windows Phone 7 wciąż jest przesuwana.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

NokiaWP7mobile os