Moje przemyślenia

Windows Phone był dla nas dobrym wyborem - komentarz Nokii w sprawie przejęcia Motoroli przez Google

Szymon Barczak
Windows Phone był dla nas dobrym wyborem - komentarz Nokii w sprawie przejęcia Motoroli przez Google
12

O decyzji Nokii w sprawie wybrania Windows Phone jako systemu dla przyszłych smartfonów komentarzy pojawiło się wiele. Dużo mówi się o tym, że fiński producent zamiast w końcu wprowadzić gotowy produkt na rynek, robi jedynie pijar opowiadając o nowej wersji mobilnego systemu Microsoftu w samych supe...

O decyzji Nokii w sprawie wybrania Windows Phone jako systemu dla przyszłych smartfonów komentarzy pojawiło się wiele. Dużo mówi się o tym, że fiński producent zamiast w końcu wprowadzić gotowy produkt na rynek, robi jedynie pijar opowiadając o nowej wersji mobilnego systemu Microsoftu w samych superlatywach. Moim zdaniem jest to jedynie utwierdzanie samych siebie w decyzji, podczas gdy firma nie do końca jest pewna czy podjęte zostały słuszne kroki. Przykładem takim było niedawno nazwanie Androida oraz iOS przestarzałymi. Sytuacja znów się powtarza. W obliczu przejęcia Motoroli przez Google, Nokia utwierdza wszystkich w około w przekonaniu, że decyzja o wyborze Windows Phone była właściwa.

Nokia cały czas stoi twardo przy swoim. Upiera się, że Windows Phone to najlepsza z możliwych platform, która niedługo zawojuje świat. Brzmi trochę jak bajka i sam nie do końca to kupuję. Dla mnie to puste słowa - fiński producent wciąż mówi i mówi, a efektów współpracy z Microsoftem nie widać. Terminy są przekładane, podczas gdy na rynek przybywa pół miliona nowych urządzeń z Androidem dziennie.

Firma opublikowała notkę prasową mówiącą:

This further reinforces our belief that opportunities for the growth of Nokia's smartphone business will be greatest with Windows Phone. This could prove to be a massive catalyst for the Windows Phone ecosystem. Additionally, with our respective intellectual property portfolios, Nokia and Microsoft are working together to build and nurture an innovative ecosystem that benefits consumers, operators, developers and other device manufacturers.

Jasne, niejeden z nas powątpiewa w to, że Google zachowa się w stu procentach fair w stosunku do innych producentów urządzeń z Androidem i nie będzie wynosił swoich własnych urządzeń ponad nowych konkurentów. Z tego co pamiętam Nexus One był smartfonem, który pierwszy otrzymał Androida 2.1 i taka sytuacja może mieć miejsce z telefonami Motoroli. Moim zdaniem jednak nie na miejscu jest po raz kolejny wychwalanie przez Nokię swojej decyzji o porozumieniu z Microsoftem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu