Google

Jeszcze kilka takich zmian i Mapy Google będą idealne. Oto nowe, przeprojektowane Google Maps

PW
Paweł Winiarski
54

Google Maps, czyli po naszemu Mapy Google to dziś nieodłączny element smartfonów - i nie ma znaczenia, czy używacie Androida, czy iOS. Między innymi dlatego tak bardzo boli ban Huawei, który pozbawił smartfony chińskiego producenta dostępu do tego świetnego narzędzia. A Google wciąż w nie inwestuje czas i pieniądze. Mapy Google doczekały się właśnie przeprojektowania które ułatwi i uprzyjemni korzystanie z oprogramowania. A przede wszystkim przekaże dużo więcej informacji.

Zasadniczym założeniem było takie przemodelowanie i przeprojektowanie Map Google, by jeszcze lepiej widzieć różnice w środowisku naturalnym, co daje lepszy wgląd w obszar, który przeglądamy. Góry, pustynie, plaże czy gęste lasy - sporo jest tego na naszej planecie. Przeprojetowane oprogramowanie, na którym tym razem będzie wszystko jeszcze lepiej widać, trafi do 220 krajów, które aktualnie posiadają dostęp do Map Google, a zmiany mają dotyczyć nie tylko pozamiejskich rejonów, ale również metropolii, jak i małych miasteczek. Dodatkowo mapy ulic będą jeszcze bardziej szczegółowe.

Zobacz też: Mapy Google. Trasy rowerowe - wykorzystywanie w Polsce.

Podczas tworzenia jeszcze bardziej szczegółowych map Google wykorzystało zdjęcia satelitarne oraz nowy algorytm kolorujący. Finalnie na ekranach zobaczymy zdecydowanie bardziej szczegółowy obraz naszej planety, na którym nikt nie będzie miał wątpliwości czy patrzy na las, czy ośnieżone rejony.

Różnice między starymi a nowymi Mapami Google świetnie widać w materiale The Verge, w którym można po prostu przesunąć suwak by zobaczyć różnice konkretnych rejonów - polecam zajrzeć.

Jestem bardzo ciekawy jak sam odnajdę się w nowych Mapach Google i jak szybko przyzwyczaję się do nowego wyglądu. I podoba mi się, że mimo większej ilości szczegółów i informacji, mapy wciąż są czytelne. Bo to moim zdaniem jedna z ich najważniejszych cech.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu