Netflix

Zupełnie nowy Netflix na telewizorach - no wreszcie się doczekaliśmy!

Konrad Kozłowski
24

Netflix pokazał dziś nową aplikację na telewizory smart TV. Wprowadza ona boczne menu z najważniejszymi skrótami, co znacznie ułatwiające nawigację po aplikacji.

Podczas rozmowy z szefem produktu w Netflix, Toddem Yellinem, w trakcie konferencji "See What's Next" w Rzymie, dopytywałem o nową aplikację Netfliksa na telewizory. Jej cechą charakterystyczną jest boczne menu ułatwiające nawigację. Yellin stwierdził wtedy, że potrzebują jeszcze chwilę czasu, aplikacja jest testowana i niedługo będzie jej można się spodziewać publicznie dostępnej.

Sprawdź też: Smart TV - co to?

Nasze oczekiwanie trwało do dzisiaj i każdy nagminny użytkownik Netfliksa wie, jak dużo zmieni taki sposób nawigacji. Skróty, które znalazły się w rozsuwanym menu są najczęściej poszukiwanymi przez użytkowników. W nowej wersji będziecie mogli łatwo odseparować od siebie seriale i filmy, szybko dotrzeć do sekcji "Moja lista", gdzie zapisaliście produkcje na później, sprawdzić co ostatnio Netflix dodał do oferty. To nie wszystko, bo ustawienia i wyszukiwarka nareszcie nie są na samym szczycie szeregu polecanych tytułów, lecz tuż pod ręką w menu.

Nowa aplikacja Netflix na telewizory smart TV

To, jak długo czekaliśmy na usprawnioną wersję aplikacji, najlepiej pokazuje ile czasu potrzebuje serwis o takiej skali na wprowadzenie poważnej zmiany w interfejsie. Netflix musiał być pewien, że przypadnie ona do gustu większości użytkowników, dlatego niektórzy mieli już okazję korzystać z dodatkowego menu nawet przez chwilę. Reakcje widzów są wtedy decydujące - podobnie jak Facebook, Netflix nie może sobie pozwolić na wpadkę poprzez wdrożenie u wszystkich czegokolwiek w ramach eksperymentu.

Zaktualizowana aplikacja Netflix na telewizory jest udostępniania już dziś na wszystkie wspierane urządzenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu