Filmy

Najlepsze filmy na Netflix - ta strona pomoże je znaleźć

Konrad Kozłowski
14

Pojawienie się Netfliksa w Polsce zmotywowało wielu polskich użytkowników do przygotowania ciekawych narzędzi pozwalających wygodniej przeglądać i analizować katalog dostępny nad Wisłą. Na przykład Bestflix wskaże Wam najlepsze filmy, które trafiły do polskiej oferty Netfliksa.

O jakich narzędziach mówiłem wcześniej? A chociażby o stronie Upflix.pl będącej nie tylko rozbudowaną wyszukiwarką dla czterech serwisów VOD (poza Netfliksem obsługuje Showmaksa, Prime Video i HBO Go), ale również agregatorem nowości, podobnie jak Nflix.pl publikujący wszystkie informacje związane z ofertą serwisu. Mamy też wtyczki do przeglądarek pozwalające wczytywać zewnętrzne napisy i wykonywać inne sztuczki. Do tego grona warto zaliczyć stronę Bestflix.pl, która w przystępny sposób prezentuje ofertę serwisu z dodatkowymi informacjami, a także pozwala ją wygodnie przeglądać.

Oczywiście strona główna to najnowsze tytuły w ofercie Netflix w Polsce. Jeśli jest to możliwe, zaciągany jest polski opis filmu, jego gatunek, okładka i ocena w serwisie IMDb - odpowiednik Filmweba, którego czasem wybieram ponad polski serwis z kilku powodów. Oceny są tam wystawiane przez widzów z całego świata, więc pod pewnym względem opinia jest nieco bardziej obiektywna i miarodajna ze względu na zasięg anglojęzycznego serwisu należącego do Amazonu. Po prawej stronie, w kolumnie, wylistowane są nowości z każdego miesiąca - tam również znajdziecie wszystkie te dodatkowe informacje o filmach.

Najbardziej podoba mi się jednak żmudne przeglądanie oferty Netfliksa z opcją filtrowania po gatunkach, dacie premiery i z możliwością sortowania wg. oceny na IMDb. Robimy to wszystko za pomocą kilku kliknięć, a ja już zdążyłem wybrać kilka klasyków, o których dostępności nie miałem do tej pory nawet pojęcia - niestety algorytmy Netfliksa często zamykają nas w pewnej "bańce", wewnątrz której wciąż poruszamy się przewijając listy z rekomendowanymi tytułami.

Bestflix idzie także o krok dalej umożliwiając nam na utworzenie konta i zalogowanie się w celu utworzenia własnej listy filmów. Opis sugeruje też, że możemy usuwać filmy, które nas nie interesują, co pozwoli na przeglądanie oferty w selektywny sposób - nie natrafimy więcej na niechciane produkcje. Na nasz adres e-mailowy wysyłane są co tydzień wiadomości z nowo dodanymi filmami byśmy byli na bieżąco. Brzmi całkiem fajnie, ale istnieje tylko opcja logowania przez Google lub Facebooka, a jako że nie zdecyduję się na żadną z tych opcji, to dokładniej tych personalizowanych funkcji niestety nie sprawdzę.

Umyślnie nie wspomniałem do tej pory o górnych zakładkach, gdzie dostępne są 4 linki: filmy, seriale, ostatnia szansa i moja lista. Dwa pierwsze z nich, to zero niespodzianek - aktualizowane listy filmów i seriali pojawiających się w ofercie. "Ostatnia szansa" przedstawi produkcje, które lada moment znikną z katalogu, więc możemy w ten sposób szybko podjąć decyzję o ich obejrzeniu.

Wiemy - mniej więcej - jak działają algorytmy Netlfliksa, ale nie bywają nieomylne. Nie podpowiedziały mi nie raz filmu, który z chęcią ponownie lub pierwszy raz obejrzę w sobotni wieczór, bo nigdy wcześniej nie wykazywałem czymś takim zainteresowania. Wtedy sięgamy po dodatkowe narzędzia, które pozwolą wycisnąć z Netfliksa jak najwięcej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu