Android

Kiedy dana Nokia dostanie Androida 9 Pie? Znamy już dokładne plany

Albert Lewandowski
Kiedy dana Nokia dostanie Androida 9 Pie? Znamy już dokładne plany
11

Nokia pokazała się już z jak najlepszej strony, jeżeli chodzi o zapewnianie wsparcia dla swoich modeli. Teraz natomiast poznaliśmy dokładne plany odnośnie aktualizacji telefonów do Androida 9 Pie.

Nokia wie, jak dbać o wsparcie

Finowie zasługują na naprawdę wysokie noty, jeżeli chodzi o zapewnianie aktualizacji oraz samych łatek bezpieczeństwa. Pod tym względem prawie dorównują Google'owi, pozostając chyba jedyną firmą z większą ofertą smartfonów, która pamięta o wszystkich swoich smartfonach. Trzeba przyznać, że tym zasłużyli sobie na gratulacje.

Widać zresztą, że postawienie na czystego Androida przyspiesza cały proces przygotowania oprogramowania w nowej odsłonie. Jestem tylko ciekaw, czy kolejni producenci będą zainteresowani dołączaniem do projektu Android One. W sumie patrząc na obecną sytuację, szczerze wątpię.

Nokia z Android Pie - kiedy dokładnie?

Poniżej możecie zapoznać się z kompletną listą urządzeń oraz terminami udostępnienia Androida Pie:

Na liście w zasadzie możemy zobaczyć wszystkie modele. Brakuje tu tylko Nokii 2, ale trudno oczekiwać, aby Android Pie szybko się na niej pojawił. Na razie są problemy ze stabilną wersją 8.1 Oreo dla tego modelu, więc na nowsze oprogramowanie przyjdzie poczekać odpowiedni długo. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby nawet do końca 2019 roku.

Na plus dla Finów to, że nie opóźniają, statystycznie, aktualizacji dla tańszych urządzeń względem tych droższych. Bardzo uczciwe podejście, pokazujące, że nadal są firmy starające się o wspieraniu swoich produktów nawet nieco dłużej niż tylko rok po zakupie. Oby tak dalej!

Czytaj również:

Android 9 Pie - jakie telefony otrzymają aktualizację?

źródło: Juho Sarvikas

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu