22

Nokia 7.2 bez tajemnic. Szykuje się świetna opcja do 1500 złotych

nokia 4.2
Nokia 7.2 postawi na zdecydowanie ciekawszy wygląd w porównaniu do poprzednika i moim zdaniem zapowiada się na jedną z najlepszych ofert w swoim segmencie. Co warto wiedzieć o tym modelu?

Nokia 7.2 – spory krok naprzód

Seria 7 od Nokii już od początku należała do wyjątkowo ciekawych. Finowie umiejętnie łączyli w niej sensowne podzespoły z dobrą ceną, choć ta stawała się odpowiednia dopiero po jakimś czasie od premiery. Mimo wszystko te smartfony miały wspólną wadę: zaprojektowano je zachowawczo. Owszem, nie dla każdego będzie to wada, jednak obecnie oczekuje się od telefonu również tego, aby odpowiednio się prezentował.

Przeczytaj również:

nokia 7.2

Nokia 7.2 ma oficjalnie zadebiutować 5 września. Okazuje się jednak, że przedpremierowo wszystkie informacje o niej trafiły do sieci, a ponadto możemy ją podziwiać na grafikach promocyjnych. Nowy model zaoferuje 6,3-calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD+ w formacie 18,7:9 (2340 x 1080 pikseli), a u góry dostrzeżemy niewielkie wcięcie w kształcie łezki. Obudowa będzie dalej wykonana z dwóch tafli szkła, ale jeszcze nie wiemy, z czego dokładnie zostanie zbudowana ramka. Liczę tu na metal.

nokia 7.2

Za wydajność odpowiadać będzie układ Qualcomm Snapdragon 660. Ten ośmiordzeniowy procesor nie jest już pierwszej młodości, ale uważam, że wciąż świetnie się sprawdza w codziennym użytkowaniu i dla wielu osób będzie to optymalny wybór. Tym bardziej, że Nokia 7.2 będzie należeć do serii Android One. Oznacza to system bez zbędnych dodatków z najbardziej potrzebnymi funkcjami i pewnymi aktualizacjami, a to pozostaje jedną z najważniejszych zalet tej nadchodzącej nowości.

Warto dodać, że Nokia 7.2 zostanie wyposażona w podwójny lub potrójny aparat główny, aczkolwiek więcej przemawia za tą pierwszą wersją. Wówczas mielibyśmy otrzymać połączenie 48 Mpix i 5 Mpix z szerokokątnym obiektywem o kącie widzenia 120 stopni oraz optyką Zeissa. Sprzęt będzie mógł pochwalić się także 4 lub 6 GB RAM, 64 albo 128 GB pamięci, slotem kart microSD, audio jaciem 3,5 mm oraz baterią 3500 mAh. Jego wymiary będą wynosić: 160 x 75 x 7,62 mm.

Coraz odważniejsze ruchy Finów

Co ciekawsze, zbliżoną propozycją do Nokii 7.2 będzie Nokia 6.2. Różnice między nimi mają dotyczyć jedynie procesora oraz aparatu. Trzeba przyznać, że dobrze, że producent zamierza rozbudować ofertę swoich urządzeń w naprawdę ciekawy sposób. Nowe urządzenia zapowiadają się dużo bardziej interesująco niż ich poprzednicy. Moim zdaniem może to wiele zmienić w rynkowej walce, ponieważ ostatnie miesiące dla Nokii nie były aż tak udane, jakby można było się spodziewać po tak kultowej marce.

Sprawdź też: Oto najpopularniejsze smartfony w Europie.

Jestem ciekaw, jak sami użytkownicy zareagują na nowe Nokie. Myślę, że przygotowywane nowości spotkają się z ciepłym przyjęciem i mam nadzieję, że firma postawi na ich rozsądną wycenę.

Oficjalna konferencja, na której poznamy zarówno Nokię 7.2, jak i Nokię 6.2, odbędzie się 5 września na targach IFA 2019 w Berlinie. Oprócz nich mają zostać wtedy pokazane nowe feature phone’y: Nokia 110 2019 i Nokia 2720 2019.

*na zdjęciu tytułowym Nokia 4.2

źródło: Android Community