Motoryzacja

Jadę do Japonii obejrzeć nowego Nissana Leaf. Co chcecie o nim wiedzieć?

Grzegorz Marczak
Jadę do Japonii obejrzeć nowego Nissana Leaf. Co chcecie o nim wiedzieć?
56

Właśnie szykuję się na ponad 20 godzinną podróż do Tokyo, a wyjazdem tym jestem bardzo podekscytowany z dwóch względów. Przede wszystkim, pierwszy raz odwiedzę Japonię, miejsce które już od dawna bardzo chciałem zwiedzić. Najważniejsze jednak, że pierwszy raz będę obecny na premierze japońskiego w pełni elektrycznego samochodu, czyli nowego Nissana Leaf. Na szczęście o premierze tego samochodu wiadomo tak naprawdę niewiele w przeciwieństwie do klasycznych premier technologicznych, liczę więc na niespodzianki.

Co do tej pory wiadomo o nowym Nissan Leaf?

Tak naprawdę niewiele. Z plotek możemy dowiedzieć się, że elektryczny samochód z Japoni będzie posiadał blisko dwa razy większe baterie. Oznacza to, że będziemy mogli przejechać na jednym ładowaniu między 300-400 km. Znacząco więcej niż w poprzedniej wersji. Kolejna rzecz to technologia ProPILOT, pozwalająca Nissanowi na autonomiczną jazdę podczas podróży na autostradzie. Samochód sam będzie kontrolował tor jazdy, przyspieszał, zwalniał itp. Docelowo ProPILOT ma być systemem autonomicznej jazdy Nissana, możemy więc oczekiwać dynamicznego rozwoju tej technologii w najbliższych latach.

Obecna wersja Leaf:

Z wyglądu nowy Nissan Leaf ma być nieco podobny do Micry, natomiast wiele źródeł twierdzi, że wygląd będzie bardziej agresywny i dynamiczny. Moim zdaniem uciekanie od klasycznego wyglądu nudnego auta miejskiego jest dobry rozwiązaniem. To, że auto jest małe i przeznaczone do jazdy po mieście, nie musi być jednoznaczne z nudną i "bezpieczną" designersko stylistyką.

Przy okazji nowego Nissana Leaf warto wspomnieć, że poprzedni model elektrycznego samochodu cieszył się na świecie dużą popularnością. W sumie sprzedano go ok. 260 tysięcy sztuk. Jak na samochód elektryczny jest to imponujący wynik.

Co chcielibyście wiedzieć o nowym elektrycznym Nissanie?

Plan wyjazdy mamy bardzo ambitny, między innymi spotkania ze wszystkim najważniejszymi osobami w Nissanie. Jeśli macie jakieś pytania, które chcielibyście zadać odnośnie nowego Nissan Leaf lub generalnie rynku samochodów elektrycznych, branży samochodowej itp. To zachęcam do napisania ich w komentarzu. Postaram się uzyskać na nie odpowiedź.

Japonia!!!

Poza zawodowymi sprawami mam nadzieję, że zobaczę jak najwięcej z Japonii. Wreszcie będę mógł na własne oczy przekonać się czy te opowiadania o jakże odmiennej kulturze i zachowaniach są widoczne okiem zwykłego turysty. Poza tym Japonia to przecież źródła nowych technologii, fantastycznego świata gier konsolowych, anime itp. Jak mógłbym nie być podekscytowany takim wyjazdem? Przepraszam za trochę infantylne zwierzenia, ale trudno jest mi ukryć podekscytowanie. Jeśli macie czy też znacie jakieś ciekawe nietypowe miejscówki w Tokyo dajcie znać. Mam nadzieję, że będę miał szansę je odwiedzić.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu