Netflix

Netflix podbija Polskę! Zapowiedziano 5 nowych filmów i 4 nowe seriale

Konrad Kozłowski
Netflix podbija Polskę! Zapowiedziano 5 nowych filmów i 4 nowe seriale
8

Netflix zapowiedział realizację i premierę aż pięciu filmów i czterech seriali z Polski. Wśród nich "Rojst 97", "Axis Mundi", "Wielka woda" oraz "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2".

Aktualizacja 26.03.2021: Netflix zaprezentował zwiastun i datę premiery Sexify

Sexify - premiera 28 kwietnia 2021

Jeszcze w 2021 roku doczekamy się premiery aż sześciu polskich produkcji Netfliksa, których listę otwiera serial "Sefixy" opowiadający o studentkach pracujących nad aplikacją mającą zalgorytmizować kobiecy orgazm. Ma to być serial traktujący ważny temat z przymrużeniem oka, a w obsadzie znalazły się Aleksandra Skraba, Maria Sobocińska, Sandra Drzymalska, a ponadto na ekranie zobaczymy Małgorzatę Foremniak, Cezarego Pazurę, Zbigniewa Zamachowskiego, Bartosza Gelnera, Piotra Packa, Jana Wieteskę, Wojciecha Solarza, Sebastiana Stankiewicza i Ewę Szykulską. Serial debiutuje wiosną 2021 roku, powstało 8 odcinków. "Sexify" określa się mianem komedii obyczajowej, a za reżyserię odpowiadają Kalina Alabrudzińska i Piotr Domalewski.

Ależ to będzie widowisko! Keanu Reeves przygotuje i zagra w serialu Netfliksa pt. BRZRKR

Rojst '97 - premiera latem 2021

Kasper Bajon wraz z Janem Holoubkiem napisali scenariusz do 2. sezonu "Rojsta" - serialu zrealizowanego przez Showmax, który trafił w ręce Netfliksa. Nowe odcinki ukażą się pod tytułem "Rojst 97" i opowiedzą o wydarzeniach rozgrywających się około dekadę później. Punktem wyjścia historii jest powódź stulecia, która nawiedziła południowy zachód Polski. Woda odsłoniła zakopane w lesie ludzkie szczątki oraz ciało nastoletniego chłopca.

Obsada 2. sezonu „Wiedźmina” znacznie urosła – oto nowe twarze

Anna Jass (Magdalena Różczka) - bezkompromisowa policjantka z Warszawy - oraz miejscowy inspektor Adam Mika (Łukasz Simlat) wszczynają śledztwo nie wierząc, że chłopiec był przypadkową ofiarą powodzi. Do miasteczka wróci Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik), który przejmuje stanowisko redaktora naczelnego. Witold Wanycz (Andrzej Seweryn) nie zamierza jednak z nikim współpracować i planuje zachować swoją wiedzę na temat tajemniczych zdarzeń tylko dla siebie.

Otwórz oczy - premiera jesienią 2021

Sześcioodcinkowy serial ma być mroczną opowieścią skierowaną do młodej widowni. Za reżyserię odpowiadają Anna Jadowska oraz Adrian Panka. Oficjalny opis serialu brzmi: To tajemnicza historia o losach nastoletniej Julki, która w następstwie tragicznego wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji. W ośrodku dziewczyna nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem.

Superbohaterski blockbuster w archaicznym formacie 4:3? Taka jest wizja Zacka Snydera

Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka, jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje. W obsadzie znaleźli się Maria Wawreniuk, Ignacy Lissa, Marcin Czarnik, Wojciech Dolatowski, Zuza Galewicz, Sara Celler-Jezierska, Klaudia Koścista, Marta Nieradkiewicz oraz Michał Sikorski.

Prime Time - premiera 14 kwietnia

Film zabierający nas w lata 90. jest dramatem psychologicznym, w którym główny bohater o imieniu Sebastian dostaje się z bronią w ręku do studia telewizyjnego i bierze dwoje zakładników. Jego celem jest wejście na antenę w chwili największej oglądalności, by przekazać ludziom coś ważnego. Reżyserem filmu jest Jakub Piątek, a rolę główną zagrał Bartosz Bielenia. W obsadzie znaleźli się także Magdalena Popławska, Andrzej Kłak, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Monika Frajczyk, Dobromir Dymecki, Cezary Kosiński.

Netflix może zablokować dzielenie kont. Niektórzy dostają ostrzeżenia

Bartkowiak - premiera latem 2021

Nowy film Netfliksa przestawia losy profesjonalnego zawodnika MMA zdyskwalifikowanego w walce o mistrzostwo. Tomek (w tej roli Józef Pawłowski) postanawia zniknąć i zmienić swoje życie. Zmuszony do powrotu przez niespodziewaną śmierć bliskiej osoby, przejmuje klub nocny Ring. Po drodze, wraz z córką swojego byłego trenera, wkracza w groźny świat przestępczy. Próbując rozwikłać tajemnicę z przeszłości, wpadają w kłopoty oraz narażają się niebezpiecznym i wpływowym ludziom. Obsadę uzupełniają Zofia Domalik, Szymon Bobrowski, Bartłomiej Topa, Janusz Chabior, Damian Majewski, Danuta Stenka, Antoni Pawlicki, Rafał Zawierucha oraz Jan Frycz. Za kamerą debiutujący Daniel Markowicz.

Jazda bez trzymanki od twórców „Domu z papieru”. Recenzujemy „Sky Rojo”

Hiacynt - premiera jesienią 2021

Kryminalna historia osadzona w latach 80., gdy Robert, młody milicjant „z zasadami", wpada na trop seryjnego mordercy gejów. W toku śledztwa poznaje Arka. Postanawia wykorzystać go jako informatora, nie zdając sobie sprawy jak bardzo ta relacja wpłynie nie tylko na jego pracę, ale także życie osobiste. W roli głównej zagra Tomasz Ziętek, a Arka zagra Hubert Miłkowski. W filmie zobaczymy także Adę Chlebicką, Tomasza Schuchardta, Marka Kalitę i Agnieszkę Suchorę.

Nowe polskie filmy i seriale Netflix na 2022 rok

Wśród zapowiedzianych na następny rok produkcji znalazły się seriale "Axis Mundi", "Królowa", "Wielka woda" oraz "Zachowaj spokój". Wśród nowych filmów poznaliśmy tylko jeden pt. "Jak pokochałam gangstera". "Axis Mundi" skupi się na polskiej mitologii, która rzadko bywa tematem nawet lokalnych seriali, dlatego będziemy mieli tak naprawdę pierwszą szansę na zapoznanie się z nią z bliska. "Królowa" będzie czteroodcinkową mini-serią opowiadającą historię Sylwestra - emerytowanego krawca i drag queen, który wyjechał z Polski, by realizować się w Paryżu.

Nawet nie zauważyliście, że Netflix w Polsce zmienił ofertę

"Wielka woda" nie będzie tylko nawiązywać, ale skupi się przede wszystkim na katastrofie z 1997 roku, gdy Polskę nawiedziła powódź. "Zachowaj spokój" będzie już drugim serialem nakręconym na podstawie książki Harlana Cobena (po "W głębi lasu"). Na zamożnym warszawskim osiedlu bez śladu zniknie 18-letni chłopak, a okolica będzie coraz bardziej zaniepokojona o swoje bezpieczeństwo. Mimo, że "Zachowaj spokój" nie będzie bezpośrednią kontynuacją "W głębi lasu", to serial ma dostarczyć odpowiedzi na pytania z końcówki tego drugiego serialu.

Polecamy: Jak wykupić Netflix

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu