VOD

Jak wykupić i założyć kontro na platformie Netflix?

Konrad Kozłowski
Jak wykupić i założyć kontro na platformie Netflix?
0

Netflix to największa platforma VOD na świecie. Jak założyć i aktywować konto na Netfliksie, jak wygląda oferta i co więcej oferują pakiety premium?

Jak założyć i aktywować konto na Netflix?

Założenie konta na Netfliksie możliwe jest na stronie internetowej, ale zainicjować ten proces można nie tylko na komputerze, ale także w aplikacjach mobilnych oraz na telewizorach smart TV. W tym ostatnim przypadku możemy na telewizorze podać dane kontaktowe, by otrzymać na e-mail lub nr telefonu link prowadzący do strony z rejestracją. Na pozostałych urządzeniach wystarczy po prostu odwiedzić stronę netflix.com/signup. Po podaniu podstawowych danych jak adres e-mail oraz hasło, niezbędne jest uzupełnienie szczegółów dotyczących płatności.

Jak wykupić Netflix na telewizorze?

Wiele modeli telewizorów posiada wbudowaną aplikację Netfliksa, gdzie możemy rozpocząć proces rejestracji. Możliwe jest podanie danych kontaktowych, jak adres e-mail lub numer telefonu, by na jedno z nich otrzymać link, dzięki któremu będziemy kontynuować rejestrację. Wtedy całość będzie do końca wyglądać w ten sam sposób, co na innych urządzeniach, ponieważ będziemy korzystać z przeglądarki internetowej na smartfonie, tablecie czy laptopie. Niezbędne jest podanie danych do płatności, wybór metody płatności, a także wskazanie hasła. Do wyboru mamy kilka pakietów, które znacznie się od siebie różnią.

Jak wykupić Netflix - rodzaje i ceny pakietów?

Netflix oferuje trzy rodzaje pakietów, które różnią się od siebie ceną, jakością materiałów, a także liczbą ekranów, na których można jednocześnie oglądać filmy i seriale używając tego samego konta.

  • Podstawowy - pakiet oferuje jakość SD filmów i seriali na dowolnym urządzeniu, jednocześnie można oglądać treści na jednym ekranie, a tryb offline (pobieranie materiałów do pamięci urządzenia w oficjalnej aplikacji Netfliksa) działa na jednym urządzeniu. Pakiet kosztuje 29 PLN
  • Standard - pakiet oferuje jakość HD filmów i seriali na dowolnym urządzeniu, jednocześnie można oglądać treści na dwóch ekranach, a tryb offline (pobieranie materiałów do pamięci urządzenia w oficjalnej aplikacji Netfliksa) działa także na dwóch urządzeniach. Pakiet kosztuje 43 PLN
  • Premium - pakiet oferuje maksymalnie jakość Ultra HD filmów i seriali na dowolnym urządzeniu, jednocześnie można oglądać treści na czterech ekranach, a tryb offline (pobieranie materiałów do pamięci urządzenia w oficjalnej aplikacji Netfliksa) działa na czterech urządzeniach. Pakiet kosztuje 60 PLN

Jak wykupić pakiet premium na platformie Netflix?

Abonament Netfliksa można opłacać na wiele sposobów. Do wyboru mamy karty kredytowe i debetowe (Visa, MasterCard, American Express), karty wirtualne używane do płatności w Internecie, karty przedpłacone (prepaid), a także PayPal. W Polsce konto Netflix można opłacać też u partnera platformy: CANAL+, Pakiet CANAL+,  Orange, Play, T-Mobile, Pakiet T-Mobile, Vectra, Pakiet Vectra. Dostępne są też karty podarunkowe Netflix o różnych nominałach, w tym 60 PLN, 64 PLN, 80 PLN, 100 PLN, 120 PLN czy 200 PLN. Po zdrapaniu zabezpieczenia na odwrocie karty podarunkowej podajemy kod na  netflix.com/redeem, a środki zasilą nasze konto i będą automatycznie pobierane. Pobierana kwota zależy oczywiście od wybranego pakietu. Na jednym koncie można wykorzystać wiele kart podarunkowych.

Sprawdź też: Jak oglądać Netflixa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu