Filmy

Na te zwiastuny czekałem najbardziej - Netflix dzieli się garściami nowych materiałów i informacji

Konrad Kozłowski
Na te zwiastuny czekałem najbardziej - Netflix dzieli się garściami nowych materiałów i informacji
4

Weekend przyniósł nam niemało interesujących wieści. Netflix zaprezentował wyczekiwany zwiastun serialu "Maniac", zupełnie nową zapowiedź 2. sezonu "Ozark". Poznaliśmy też plany związane z 3. sezonem "Stranger Things" i 6. sezonem "House of Cards". 

Zwiastun superprodukcji "Maniac"

W ramach prasowego tour organizowanego przez Television Critics Association, stacje i serwisy dzielą się całym mnóstwem informacji na temat nadchodzących produkcji. Netflix postanowił wykorzystać tę okazję jak najlepiej i ujawnił niemało materiałów. Zacznijmy od zwiastunu "Maniac", w którym główne role zagrają Emma Stone i Jonah Hill. Trudno dziś ocenić, jak będzie wyglądać ta produkcja, ale że będzie nietypowa wiemy już dziś. Premiera serialu wyreżyserowanego przez Cary'ego Fukunagę 21 września.

Pełny zwiastun 2. sezonu "Ozark"

Nowy zwiastun rzuca sporo światła na to, jak będzie wyglądać 2. sezon "Ozark". Przypomnę, że premiera odbędzie się 31 sierpnia, w ostatni dzień wakacji, ale będzie to nie lada widowisko - twórcy postawili bowiem na jeszcze więcej akcji, a przynajmniej tak wywnioskować można z opublikowanego zwiastunu. Marty będzie musiał wciąż mierzyć się z licznymi pokładami gotówki do wyprania, a na jego życie czyhać będzie jeszcze więcej wrogów, niż dotychczas. Coraz trudniejsza wydaje się też być jego relacja z żoną Wendy oraz dwójką dzieci. To, co podoba mi się najbardziej, to fakt, iż wygląda na to, że Marty nadal nie traci zimnej krwi i będzie zdolny zrobić wiele, jeśli nie wszystko, bo osiągnąć swoje cele. Mam tylko nadzieję, że serial nie stanie nazbyt sensacyjny, co mogłoby spowodować ulotnienie się klimatu, który zdefiniował pierwszy sezon.

3. sezon "Stranger Things" - jeden konkretny przekaz

Na premierę 3. sezonu zaczekamy minimum do przyszłego lata. Twórcy postanowili dać sobie więcej czasu, by być w stanie dopracować nową serię. Drugiego sezonu "Stranger Things" podobał się widzom, ale wiele osób narzekało na powtórkę z rozrywki - owszem, pokazano wiele nowych lokalizacji i postaci, ale kręgosłup fabuły wydawał się bardzo zbliżony do tego, co oglądaliśmy przy okazji premiery samego serialu. Dodatkowej informacji o powodach tak oddalonej premiery udzieliła Cindy Holland, VP treści oryginalnych w Netflix.

6. sezon "House of Cards" - prace trwają

Niestety, nie doczekaliśmy się żadnych konkretów w związku z datą premiery ostatniego, szóstego sezonu "House of Cards". Można gdybać, że gdyby nie wydarzenia wokół Kevina Spacey'a, to już tego lata oglądalibyśmy finał zmagań Underwoodów w walce o władzę, ale wszystko uległo zmianom pod koniec zeszłego roku. Niezbędne było przepisanie scenariusza od nowa, już bez Franka Underwooda - aktorzy zdradzili, że po powrocie na plan dało się wyczuć dziwną atmosferę ze względu na brak osoby, która była w epicentrum tego wszystkiego od samego początku. Holland musiała jednak widzieć pierwsze efekty działań na planie, ponieważ zaznaczyła, że "jest dumna z pracy, jaką wykonała obsada". Pamiętajmy, że Netflix zapowiedział premierę na ten rok, więc dłużej niż do końca grudnia czekać nie będziemy.

"Lucyfer" uratowany przez statystyki

Ciekawi was, co dokładnie przeważyło o uratowaniu serialu "Lucyfer" i przejęciu go przez Netflix od stacji FOX? Cyferki. Jak podano na Twitterze, Netflix podjął tę decyzję w oparciu o dane oglądalności serialu w regionach, gdzie Netflix ma do niego prawa na wyłączność (w tym w Polsce).

The Chilling Adventures of Sabrina z datą premiery

Nowe podejście do Sabriny - nastoletniej czarownicy może okazać się hitem Netfliksa, dlatego wokół premiery świeżej wersji przedstawiającej jej losy powstało niemałe zamieszanie. Dziś wiemy już, że serial rozgrywający się w tym samym uniwersum co Riverdale, będzie mieć premierę 26 października.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu