Filmy

Zapierający dech zwiastun produkcji o najważniejszej misji ludzkości - Apollo 11

Konrad Kozłowski
Zapierający dech zwiastun produkcji o najważniejszej misji ludzkości - Apollo 11
2

Przyznam się, że na ten zwiastun natrafiłem dość przypadkowo szukają czegoś innego. Ale nazwa od razu przykuła moją uwagę - uwielbiam tę tematykę, dlatego bez wahania kliknąłem na "odtwórz". "Apollo 11" aspiruje do tytułu najlepszego dokumentem o locie na Księżyc - archiwalne zdjęcia robią przeogromne wrażenie.

Na ten rok przypada 49 rocznica misji Apollo 11. To właśnie w 1969 roku człowiek po raz pierwszy postawił nogę na Księżycu, choć oczywiście wciąż nie brakuje opinii, że wszystko zostało sfingowane i był to jeden wielki spektakl mający na celu upokorzenie Związku Radzieckiego, z którym USA rywalizowały w tak zwanym wyścigu kosmicznym.

Nadchodzący dokument nie będzie jednak traktować o teoriach spiskowych, nie będzie próbą ich podważenia lub potwierdzenia, lecz zaprezentuje nam nigdy wcześniej nie publikowane materiały. Co więcej, wszystkie klipy zostały odrestaurowane, przez co można nawet wrażenie, że było to kręcone stosunkowo niedawno, a na całość naniesiono jedynie odpowiedni filtr, by film wyglądał na taki sprzed kilku dekad.

"Apollo 11" tak naprawdę powstawał przez ostatnie 50 lat

Przedsmak tego, co nas czeka, pokazuje niedługi zwiastun (lub teaser, jak kto woli). "Apollo 11" jest produkcją Todda Douglasa Millera ze Statement Pictures i należy do serii CNN Films, lecz NEON przejął prawa do międzynarodowe dystrybucji kinowej tego dokumentu. Niestety, to wcale nie budzi nadziei na pokazy w Polsce, czego bardzo żałuję, bo zobaczenie na kinowym ekranie takich materiałów byłoby na pewno niezłym przeżyciem. Warto dodać, że wcześniej CNN i NEON dzieliły prawda do dystrybucji przy nagrodzonym na festiwalu Sundance dokumencie "Three Identical Strangers" opowiadającym o rozdzielonych zaraz po porodzie trojaczkach, którzy odnaleźli się będąc już dorosłymi.

"Apollo 11" jest obecnie na etapie postprodukcji, ale to nie jedyny tytuł nawiązujący do historycznego wydarzenia z '69 roku. Tej jesieni na ekrany wejdzie też film Damiena Chazelle (scenarzysty i reżysera "La La Land") z Ryanem Goslingiem w roli głównej, zagra Neila Armstronga - zwiastun filmu "First Man", czyli "Pierwszy człowiek" możecie już obejrzeć.

P.S. By w pełni docenić to, co szykuje dla nas CNN polecę wszystkim obejrzenie zwiastunu "Apollo 11" w serwisie HD-Trailers, gdzie można uniknąć kompresji materiałów przez YouTube.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu