Polska

TVN i nc+ prezentują telewizję online. Jest niespodzianka - internetowy dekoder!

Konrad Kozłowski
TVN i nc+ prezentują telewizję online. Jest niespodzianka - internetowy dekoder!
35

Podczas dzisiejszej konferencji oficjalnie zaprezentowana została oferta Player+ w ramach Player.pl, w której skład wchodzą m. in. pakiety Canal+ oraz HBO. Niespodzianką był zupełnie nowy, internetowy dekoder, który ma trafić do sprzedaży już niedługo.

[zajawkiboczne]Jeszcze dzień przed zapowiedzianą na dziś konferencją TVN i nc+ poznaliśmy nową ofertę Player+. W jej skład wchodzą zupełnie nowe pakiety Canal+ i HBO, Canal+ Seriale Extra, a także Eleven Sports. Użytkownicy oczekujący legalnego i wygodnego dostępu do telewizji przez internet nareszcie zyskali kolejną alternatywę, która wyróżnia się przede wszystkim niedostępnymi nigdzie indziej kanałami z rodziny Canal+. Z oferty możemy skorzystać w dowolnej chwili i w dowolnym momencie możemy zakończyć subskrypcję. Warto też pamiętać, że „klienci korzystający z płatnej oferty kanałów oferowanych przez nc+ w ramach player+ będą zaliczani do bazy abonenckiej platformy nc+”.

Więcej o ofercie telewizji online i VOD w Player+ przeczytacie tutaj.

Jakie urządzenia wspiera Player+?

Obecnie do wyboru mamy tylko urządzenia mobilne z iOS i Androidem oraz wersję przeglądarkową. Pod znakiem zapytania stoi wsparcie takich platform jak Android TV, konsole czy Chromecast, które coraz częściej służą widzom do oglądania treści z sieci na dużym ekranie. Rozwiązaniem na ten moment ma być nowy dekoder, który pojawił się na czwartkowej konferencji. Kiedy doczekamy się nowych aplikacji na smart TV i na inne wspomniane powyżej urządzenia. Plany Player.pl zakładają ich premierę, ale dopiero rzeczywistość zweryfikuje, czy uda się to wszystko zrobić w przyszłym roku. Nie jest żadną tajemnicą, że serwis skupi się w pierwszej kolejności na najpopularniejszych platformach, a dopiero później uwzględni tak niszowe urządzenia jak Apple TV czy Chromecast.

Player+ BOX - internetowy dekoder z DVB

Sam dekoder, który przyjął kształt sześcianu, będzie więc obecnie najlepszym sposobem na konsumpcję treści z Player.pl. Bez problemu uruchomimy na nim wszystkie kanały live dostępne w ofercie telewizyjnej Player+, a także materiały z katalogu AVOD (przede wszystkim dostępne bezpłatnie produkcje TVN) i VOD w takich sekcjach jak Canal+ i HBO. Uzupełnieniem tej propozycji będą kanały cyfrowej telewizji naziemnej, ponieważ w urządzenie wbudowany jest dekoder DVB-T. Jacek Balicki, wiceprezes zarządu ds. marketingu w nc+ zapowiedział świetną integrację obydwu typów treści w ramach jednego, wspólnego ekranu głównego. Jak wygląda i w czym tkwi jego wyjątkowość? Na odpowiedź na to pytanie musimy jeszcze zaczekać. Kiedy i gdzie będzie można nabyć ów dekoder? "Naprawdę niedługo", co może sugerować, że jeszcze w grudniu przed Świętami Bożego Narodzenia dekoder pojawi się u sprzedawców (sklepy z elektroniką) oraz w punktach nc+ w całej Polsce.

Sprzęt posiada boki o długości 8,5 cm, więc jest dość kompaktowy. Wyposażono go w złącza antenowe oraz Ethernet, optyczne audio,  a także HDMI 1.4b i USB 3.0. Obsłuży rozdzielczość maksymalnie do 1080p i 60 fpsów. W zestawie najdziemy dokładnie ten sam pilot, który dołączany jest do dekoderów UltraBOX+ 4K,

Warto zaznaczyć, że portfolio HBO VOD w ramach Player+ będzie w 100% pokrywało się z ofertę HBO Go - obecnie nadal trwają prace nad wdrożeniem tych treści do serwisu.

Telewizja na żywo w Player+ doczekała się kilku nowych, ciekawych funkcji, którymi wcześniej zachwycałem się w przypadku innych dostawców. Mowa oczywiście o możliwości przewijania materiału do 120 minut wstecz na kanale live TV, natomiast wyemitowane w ciągu ostatnich 7 dni programy możemy obejrzeć na życzenie. Zostałem zapewniony, że tylko w pojedynczych przypadkach może zdarzyć się, że dany program będzie niedostępny w powtórce na żądanie - wkrótce przekonam się o tym samodzielnie. Naturalnie z obydwu funkcji skorzystacie na urządzeniach mobilnych w aplikacji oraz www.

Player+ 4K i więcej treści 4K w nc+

Korzystając z okazji starałem dowiedzieć się cokolwiek więcej na temat rozwijania oferty Player+ oraz nc+ pod względem materiałów w 4K. Na tę chwilę nic poza oficjalną zapowiedzią wprowadzenia treści w 4K do katalogu Player+ nie ujawniono, więc nie wiemy kiedy to nastąpi i jakiego rodzaju treści mamy się spodziewać. W przypadku nc+ wiemy odrobinę więcej, bo już po nowym roku możemy spodziewać się większej ilości transmisji sportowych w 4K, jak ta wczorajsza - mecz Borussi Dortmund z Tottenhamem Londyn. Cały czas trwają też prace nad wdrożeniem - do Player+ i nc+ - filmów oraz seriali w ultrawysokiej rozdzielczości i dopiero, gdy ta oferta będzie odpowiednio silna, to zostanie zaprezentowana. W 2018 roku na pewno zobaczymy oryginalne produkcje Canal+ w 4K - seriale Kruk. Szepty słychać po zmroku oraz Nielegalni.

Sprawdź co oferuje Player+!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu