Ciekawe strony

Naucz się programować z Codecademy - inni użytkownicy Ci w tym pomogą

Kamil Mizera
Naucz się programować z Codecademy - inni użytkownicy Ci w tym pomogą
17

Codecademy to bardzo ciekawy startup, którego celem jest dostarczenie użytkownikom wartościowych lekcji z zakresu podstaw programowania w JavaScript. Użytkownicy mają do dyspozycji odpowiednio przygotowane, interaktywne lekcje, które dają możliwość wykonywania ćwiczeń i rozwiązywania różnych przykła...

Codecademy to bardzo ciekawy startup, którego celem jest dostarczenie użytkownikom wartościowych lekcji z zakresu podstaw programowania w JavaScript. Użytkownicy mają do dyspozycji odpowiednio przygotowane, interaktywne lekcje, które dają możliwość wykonywania ćwiczeń i rozwiązywania różnych przykładów (więcej o serwisie możecie dowiedzieć się z wpisów SzymonaTomka). Jednak od początku serwis zmagał się z jednym podstawowym problemem – niewystarczającą ilością treści. Teraz ten problem ma zostać zażegnany.

O nowej polityce serwisu wspomniał niedawno TechCrunch: twórcy Codecademy zdecydowali się udostępnić swoim użytkownikom możliwość tworzenia własnych interaktywnych lekcji. Dzięki wykorzystaniu potencjału, jaki tkwi w tym rozwiązaniu, serwis będzie mógł się szybciej rozwijać.

Dla przyszłych e-nauczycieli programowania Codecademy udostępnił specjalną platformę oraz narzędzia do tworzenia kursów. Same lekcje mają dotyczyć nie tylko JavaScript, ale również Pythona i Ruby. Serwis nie będzie przeprowadzał selekcji, ale ma zamiar promować tylko najwartościowsze materiały.

Na razie nic nie wiadomo na temat ewentualnych korzyści dla twórców kursów, ale zapewne znajdą się entuzjaści, którzy będą chcieli tworzyć tego typu treści za darmo. Jednak wydaje mi się, że bez pewnych form wynagrodzenia, w takiej, czy innej postaci, trudno będzie Codecademy zapewnić odpowiednią ilość treści dobrej jakości.

Rozwiązanie tego typu ma swoje plusy i minusy. Oczywiście do największych pozytywów zaliczyć można spontanicznie tworzą treść przez użytkowników, ku ogólnej korzyści serwisu. Dla Codecademy jest to wartość wręcz nieoceniona, bez odpowiednich treści początkowy entuzjazm użytkowników może z czasem przygasnąć. W końcu największym problemem platform e-learningowych nie jest przyciągnięcie nowych użytkowników, ale zdobycie ich lojalności.

Z drugiej strony pojawia się kwestia jakości powstających „oddolnie” materiałów oraz problem zapanowania nad nimi. Raczej twórcy Codecademy nie spodziewają się ogromnego zalewu nowymi treściami (biorąc pod uwagę ilość czasu, jaką trzeba poświęcić na przygotowanie takiej lekcji), ale ich uporządkowanie w logiczną całość, będącą kursem od A do Z nie będzie łatwym zadaniem.

Tak czy owak, jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników tego serwisu, jak i przyszłych bywalców Codecademy. Im więcej nowym materiałów, tym lepiej, zarówno dla twórców tego startupa, jak i dla wszystkich startujących w świecie programowania.

 

Foto

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

programowanie