Ciekawe strony

Usersnap - Skuteczny feedback dla nowych serwisów

Grzegorz Ułan
Usersnap - Skuteczny feedback dla nowych serwisów
3

Dziś już niemal każdy nowy serwis zaopatrzony jest w proste skrypty, zbierające informacje od użytkowników o ich uwagach i propozycjach odnośnie wyglądu czy funkcjonowania danej strony. Twórcy Usersnap poszli o krok dalej, udostępniając skrypt, który daje webmasterom pełen obraz zgłaszanych problemó...

Dziś już niemal każdy nowy serwis zaopatrzony jest w proste skrypty, zbierające informacje od użytkowników o ich uwagach i propozycjach odnośnie wyglądu czy funkcjonowania danej strony. Twórcy Usersnap poszli o krok dalej, udostępniając skrypt, który daje webmasterom pełen obraz zgłaszanych problemów, a użytkownikom możliwość szybkiego przesłania im szczegółowej informacji wraz ze zrzutem fragmentu strony, którego dotyczy feedback.

Zasada działania jest prosta. Właściciel strony umieszcza w sekcji body skrypt, wyświetlający przycisk Feedback. Użytkownicy dzięki dostępnym w nim opcjom wysłania zrzutu ekranu, mogą zaznaczyć fragment strony, co do której mają uwagi i dodać do niego swoją notatkę ze szczegółową informacją o problemie.

Webmasterzy otrzymują w wyniku emaila z adresem podstrony, z której został wysłany feedback, IP użytkownika oraz wersję przeglądarki, z której korzysta. No i oczywiście zrzut strony z podświetlonym fragmentem, którego dotyczy zgłaszany problem.

W przypadku tekstowych zgłoszeń, użytkownikom ciężej jest przekazać sedno zgłaszanego problemu. Zwłaszcza dotyczącego źle działającego czy wyświetlającego się fragmentu strony. Z pomocą konkretnych zrzutów ekranu, webmasterom łatwiej będzie zlokalizować problem, a użytkownikom przekazać istotne informacje odnośnie swoich zastrzeżeń.

Odnośnie samego serwisu Usersnap. Obecnie, prócz gotowego skryptu do wklejenia na stronę, dostępne są do pobrania skrypty instalacyjne na:

  • WordPress
  • Drupal 6 oraz 7
  • Joomla
  • Django oraz Typo3 w przygotowaniu.

W darmowej wersji usługi możemy liczyć na możliwość otrzymania tylko 10 takich zgłoszeń w miesiącu oraz instalacji na jednym serwisie. Przy opłacie 10USD limit ten zwiększa się do 50 zgłoszeń i 5 serwisów. Z tym, że możemy skorzystać w tej płatnej opcji z 14-dniowego okresu testowego, bez podawania danych z karty. Pozostałe plany są w przygotowaniu. Na chwilę obecną dostęp do serwisu jest ograniczony. Jednak ja dostęp do serwisu otrzymałem w 5 minut po wysłaniu swojego zgłoszenia.

Zachęcam twórców stron do przetestowania Usersnap słowami przewodnimi serwisu - "A picture paints a thousand words. Period.":)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup