Felietony

Słyszeliście o Codecademy? Zdobyli 200 tysięcy zarejestrowanych użytkowników w 3 dni

Szymon Barczak
Słyszeliście o Codecademy? Zdobyli 200 tysięcy zarejestrowanych użytkowników w 3 dni
20

Codecademy to startup, którego hasłem przewodnim jest Learn to code. W istocie jest to aplikacja webowa do nauki programowania. Użytkownicy, którzy zarejestrują się w serwisie mają możliwość nauki programowania od podstaw w prosty, przyjemny, zrozumiały sposób. Oprócz tego, serwis zachęca użytkownik...

Codecademy to startup, którego hasłem przewodnim jest Learn to code. W istocie jest to aplikacja webowa do nauki programowania. Użytkownicy, którzy zarejestrują się w serwisie mają możliwość nauki programowania od podstaw w prosty, przyjemny, zrozumiały sposób. Oprócz tego, serwis zachęca użytkowników do nauki metodą nagradzania odznakami za ukończenie wybranych lekcji, zakończenie rozdziału etc. Pomimo tego, że nie jest to serwis społecznościowy, a narzędzie stricte techniczne, bo związane z programowaniem, jego tempo rozwoju jest wyższe niż Facebooka czy Twittera.

Sam dołożyłem cegiełkę do sukcesu Codecademy rejestrując się w tym serwisie, którego tworzenie zaczęło się nota bene 2 tygodnie temu. Narzędzie to jest naprawdę rewelacyjne. Pokazałem je mojej dziewczynie, która nie jest osobą techniczną, a nawet ją to wciągnęło. Lekcje w serwisie po prostu są skonstruowane tak, że zachęcają do tego, by uczyć się dalej. Językiem, którego uczy Codecademy jest JavaScript.

Na chwilę obecną dostępnych jest osiem lekcji w ramach tematu Getting Started with Programming. Twórcy chcą jednak rozwijać serwis dalej i zachęcają nauczycieli do współpracy. Nie tylko zależy im na tym, by powstało więcej lekcji, ale również na tym, by Codecademy uczyło programowania w innych językach. Nie wiadomo, czy oferta współpracy daje korzyści materialne, ale myślę, że część nauczycieli mogłaby tworzyć takie lekcje nawet za darmo, w dobrej wierze.

Dostrzegam wiele możliwości na monetyzację tego narzędzia. Wystarczy pomyśleć o samej edukacji. Codecademy mogłoby być wdrożone na uczelnie czy do szkół średnich za odpowiednią opłatą, dając możliwości na przykład śledzenia postępów uczniów czy też tworzenia specjalnych, brandowanych logiem szkoły wersji narzędzia.

Nauka w Codecademy jest przyjemnością. Trzymam kciuki za ten startup.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup