Ciekawe strony

Timeline Movie Maker czyli zrób sobie filmik ze swojego profilu na Facebooku [do kawy]

Kamil Mizera
Timeline Movie Maker czyli zrób sobie filmik ze swojego profilu na Facebooku [do kawy]
14

Nowy wygląd profilów na Facebooku, Timeline, jest jednym z bardziej dyskutowanych posunięć ekipy Zuckerberga w ostatnich miesiącach. Jedni się zachwycają, inni pomstują. Ale już wkrótce prawie wszyscy będą to mieć. Trudno jednak zaprzeczyć, że Oś Czasu, która czyni z naszego profilu coś na kształt b...

Nowy wygląd profilów na Facebooku, Timeline, jest jednym z bardziej dyskutowanych posunięć ekipy Zuckerberga w ostatnich miesiącach. Jedni się zachwycają, inni pomstują. Ale już wkrótce prawie wszyscy będą to mieć. Trudno jednak zaprzeczyć, że Oś Czasu, która czyni z naszego profilu coś na kształt bloga, może być wykorzystana na różne ciekawe sposoby. O jednym z nich parę słów dzisiaj do kawy.

Powoli pojawiają się aplikacje, które pozwalają użytkownikom na zabawę z ich nowymi profilami. Dobrym przykładem niech będzie Timeline Movie Maker, stworzona przy współpracy Facebooka z Definition 6, która wykorzystując informacje z naszej Osi Czasu przygotowuje dla nas "biograficzny" filmik. Jak to działa?

Wystarczy wejść na stronę aplikacji i połączyć z nią nasze konto (jak ktoś nie lubi, gdy zewnętrzna aplikacja ma dostęp do jego maila i innych danych, to nie polecam), a ona już przeskanuje nasz Timeline. Niewiele myśląc odpaliłem aplikację i zadowolony czekam. Okazało się jednak, że materiał na gwiazdę filmu ze mnie żaden – po chwili pokazał się komunikat, że mam za mało zdjęć, aby móc wystąpić w tej superprodukcji. Cóż, nigdy nie byłem power userem Facebooka, ale stwierdziłem – nie! Muszę mieć tę rolę i zacząłem wgrywać różne fotki. Potem poszło już jak z płatka. Po jakimś czasie film był gotowy. Można do niego dobrać jedną z kilku zaproponowanych ścieżek dźwiękowych, jak również wymienić niektóre elementy filmiku, zmieniając na przykład dobór zdjęć. Potem pozostaje nam już podzielić się filmem o nas w roli głównej ze znajomymi.

Ponieważ z natury jestem skromny ;) więc zamiast własnego, polecam zobaczyć dwa przykładowe filmiki z TimeLine, które można znaleźć na YouTube:W związku z tym, że aplikacja ta została stworzona przy współpracy z Facebookiem, można się domyślić, że jest ona częścią akcji promocyjnej Timeline. Przyznam szczerze, że jest to dość ciekawy i nieszablonowy pomysł. Jeżeli więc chcecie poczuć się jak reżyser i gwiazda kina w jednym, to nie pozostaje Wam nic innego, jak sprawdzić na własnej skórze, a właściwie Osi Czasu, działanie Timeline Movie Maker.

 

Foto

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebooktimeline