Android

Nanu - wykonuj połączenia telefoniczne całkowicie za darmo

Filip Żyro
Nanu - wykonuj połączenia telefoniczne całkowicie za darmo
1

W sklepie Google Play pojawiła się nowa aplikacja, która pozwala na wykonywanie połączeń do użytkowników komórek i na telefony stacjonarne, tylko i wyłącznie za pośrednictwem transferu danych. Nanu to aplikacja na telefony z Androidem, która pozwala na wykonywanie telefonów do innych użytkownikó...

W sklepie Google Play pojawiła się nowa aplikacja, która pozwala na wykonywanie połączeń do użytkowników komórek i na telefony stacjonarne, tylko i wyłącznie za pośrednictwem transferu danych.

Nanu to aplikacja na telefony z Androidem, która pozwala na wykonywanie telefonów do innych użytkowników, zarówno z zainstalowaną aplikacją, jak również tych, którzy aplikacji nie mają zainstalowanej. Gdzie jest zatem haczyk zapytacie? Dlaczego dostajemy coś za darmo za co normalnie na co dzień trzeba płacić? Nanu wykorzystuje stary pomysł polegający na serwowaniu reklam w trakcie gdy oczekujemy na nasze połączenie. Jednak zaraz po tym jak osoba po drugiej stronie odbierze, reklama jest przerywana i możemy śmiało rozpocząć naszą konwersację. W rozmowie z The Next Web przedstawiciele Nanu twierdzą, że prowadzą zaawansowane rozmowy biznesowe z KFC, PayPalem, HTC i Nestle. Jeżeli negocjacje przebiegną pomyślnie Nanu może sporo namieszać wśród użytkowników komórek, choć pomysł stojący za aplikacją nie jest wcale nowy.

Dużą zaletą aplikacji ma być możliwość wykonywania połączeń nawet, gdy jedyną standardem transmisji danych jest 2G, co może mieć duże znaczenie w przypadku popularyzacji aplikacji w krajach, gdzie standardy transmisji danych nie są jeszcze rozwinięte.

Na razie wykonywanie telefonów do użytkowników bez zainstalowanego Nanu ograniczone zostało do 15 minut i jedynie dla pierwszego miliona osób, które zainstalują aplikację. Warto zatem się pośpieszyć. Ci którym się to uda mogą wykorzystać swoje 15 minut rozmów bez względu na destynację połączenia. Pierwszy pakiet darmowych minut ma być jedynie początkiem. Wraz ze wzrostem liczby użytkowników Nanu chciałoby docelowo oferować darmowe połączenia dla wszystkich, niezależnie gdzie i do kogo dzwonią. Oczywiście wykonywanie telefonów między innymi użytkownikami aplikacji jest całkowicie darmowe.

W trakcie krótkiego testu, który wykonałem, wszystko przebiegłego bez najmniejszego problemu. Wykonałem dwa połączenia zarówno podłączony do Wi-Fi jak również za pośrednictwem transferu danych od operatora. Co prawda jakość dźwięku daleka była od HD Voice, jednak w zupełności wystarcza do normalnej komunikacji. Aplikacja jest bardzo intuicyjna w obsłudze, trzeba jedynie pamiętać o dodaniu odpowiedniego numeru kierunkowego dla kraju do którego dzwonimy. Zainstalowanie aplikacji to zaledwie kilka sekund i już jesteśmy gotowi do wykonywania darmowych połączeń.

Nanu niedługo zadebiutować ma na iOS, OS X i Windowsa. Jeżeli tylko uda się zebrać odpowiednią liczbę użytkowników, a reklamodawcy wciąż będą chętni do współpracy, możemy być świadkami małej rewolucji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu