Takiej marki jak HBO nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Stacja zasłynęła nie tylko wczesnymi emisjami największych filmowych hitów, ale także, a może przede wszystkim dzięki własnym produkcjom, które niejednokrotnie zmieniały całą branżę. Oto najlepsze seriale HBO.
Kolejność seriali w zestawieniu jest losowa.
Rodzina Soprano
W tym roku "Rodzina Soprano" świętuje już 20-lecie. Premiera serialu odbyła się dokładnie 10 stycznia 1999 roku. W swoim dorobku ma 5 Złotych Globów, 21 nagród Emmy i pobicie kilku rekordów oglądalności. Historia Tony'ego Soprano, stworzona przez Davida Chase'a - trwała zaskakująco długo. Powstało aż 6 sezonów, co dało łącznie 86 odcinków. Mieszkający na przedmieściach New Jersey Tony sprawiał wrażenie typowego Amerykanina włoskiego pochodzenia, ale oprócz roli głowy rodziny, sprawdzał się też jako szef lokalnej mafii. Życie potrafiło przytłoczyć nawet jego, w efekcie czego trafił do gabinetu psychiatry. Jego druga strona wcale nie zniechęciła widzów - darzyli go sporą sympatią, pomimo jego występków. "Rodzina Soprano" byłą jednym z pierwszych seriali dramatycznych z kategorii tzw. "quality TV".
Detektyw
Powracający w tym roku z 3. sezonem Detektyw, to serial antologia na stałe wpisał się na listę najlepszych produkcji telewizyjnych w historii. Premierowy sezon do dziś pozostaje niedościgniony, a dwójka detektywów sportretowanych przez Matthew Mcconaughey'a i Woody'ego Harrelsona na długo zapada w pamięć po seansie mrocznych 8 odcinków.
Polecamy: Najlepsze seriale HBO w 2018 roku
Zakazane imperium
Czasy prohibicji, Atlantic City i polityk, który za kulisami napełnia swe kieszenie gotówką na handlu alkoholem i innych transakcjach. W tle oglądamy zmiany w Stanach Zjednoczonych po I wojnie światowej i rozkwit nielegalnych rozrywek. W rolach głównych Steve Buscemi, Michael Shannon, Shea Whigham i Kelly Macdonald. Pierwszy odcinek wyreżyserowany przez Martina Scorsese.
HBO Go nie działa - co można zrobić?
Więzienie Oz
Nazwa z tytułu nie jest przypadkowa, bo więzienie o zaostrzonym rygorze w Em City określane jest jako "Oz" ze względu na odwołanie do frazy "Nie ma jak w domu" z "Czarnoksiężnika z Oz". Każdy z 6 sezonów seriali pokazuje codzienność więźniów, którzy miewają swoje wzloty i upadki w trakcie odsiadki rozbudzając emocje u widzów. Pierwszy sezon debiutował w 1997 roku.
Gra o tron
To jeden z tych seriali HBO, który definiuje okres telewizji, w którym został nakręcony i wyemitowany. Żadna inna produkcja nie generuje takiego zainteresowania i nie cieszy się taką popularnością. Fantastyczną, podwójne znaczenie, Grę o tron, oglądają wszyscy. W tym roku doczekamy się ostatniego, finałowego sezonu, ale przed nami także spin offy, więc nie pożegnamy się z Westeros na zawsze.
Sześć stóp pod ziemią
Jeden z mniej popularnych w Polsce seriali HBO, chyba ze względu na okres w jakim było mu dane debiutować na antenie, ale także i ze względu na poruszaną tematykę. "Six Feet Under" opowiada o losach rodziny Fischerów, którzy zmagają się ze śmiercią ojca rodziny, na co dzień prowadząc zakład pogrzebowy. W rolach głównych m. in. Michael C. Hall (Dexter!), Peter Krause i Frances Conroy. Widzowie często wspominają o bliskości do oglądanych postaci i wiarygodności przedstawianych zdarzeń - telewizyjny dranat na najwyższym poziomie, stawiany obok "Rodziny Soprano".
Wataha
Polski serial, który doczeka się teraz 3. sezonu, to zdecydowanie czołówka seriali HBO i to nie tylko tych znad Wisły. Nakręcony w Bieszczadach że świetną historią i obsadą zabiera widzów w urokliwieumiejsca i opowiada o staraniach oczyszczenia imienia jednego ze strażników granicznych, który został oskarżony o atak bombowy, w którym zginęła cała jego wataha.
Prawo ulicy
Przed i po premierze tego serialu w telewizji pojawiło się całe mnóstwo produkcji poświęconych pracy policji, ale gdy chodzi o realizm i wiarygodność przedstawianych wydarzeń, wszyscy wracają do tego tytułu HBO. "Prawo ulicy" pokazuje, jak to wygląda naprawdę, bez naciągania i koloryzowania historii. Jakiś czas temu "Prawo ulicy" doczekało się odświeżenia (został zremasterowany), dzięki czemu możemy obejrzeć go w nowej wersji HD i panoramicznym obrazie.
Kompania braci
Fenomenalna obsada, z rozmachem napisana i nakręcona historia, która nie powstałaby, gdyby nie relacja uczestnika tamtych wydarzeń. Serial opowiada o losach Easy Company 506 Regimentu 101 Dywizji Powietrzno-Desantowej amerykańskiej armii w czasie II wojny światowej. Wszystko opowiedziane jest z perspektywy żołnierzy obecnych na polu walki, a każdy z 10 odcinków ogląda się jak widowiskowy film. W 2021 roku upłynie aż 20 lat od premiery, ale oglądając go nawet dzisiaj nie czuć, by postarzał się choć o jeden dzień.
Zobacz też: Co nowego w HBO Go – filmy i seriale na luty 2019
To nie wszystko! Co jeszcze warto zobaczyć?
Biblioteka oryginalnych seriali HBO skrywa wiele wartych uwagi produkcji, jak chociażby "Seks w wielkim mieście" czy rozgrywający się na Dzikim Zachodzie Deadwood (powstaje film!), a także komediowy Veep z Julią Louis-Dreyfus, która zasłynęła rolą w sitcomie Seinfeld. W zeszłym roku doczekaliśmy się świetnego mini-serialu Ostre przedmioty, a w tym roku doczekamy się 2. sezonu rewelacyjnych "Wielkich kłamstewek". Nie mógłbym nie wspomnieć o kontrowersyjnym "Młodym papieżu", "Długiej nocy" i "Dolinie krzemowej", która jest tak bliska poruszanym na Antyweb tematom. Dla fanów dziennikarstwa zostawiłem na koniec The Newsroom, któremu nie poświęcono (w Polsce) tyle uwagi, na ile zasługiwał.
Wszystkie powyższe tytuł obejrzycie w HBO Go.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu