Filmy

Najlepsze komedie romantyczne. Przy czym warto się wzruszyć?

Weronika Makuch
Najlepsze komedie romantyczne. Przy czym warto się wzruszyć?
13

Komedie romantyczne to wbrew pozorom trudny gatunek. Jak pokazać dobrze coś, co wszyscy już zaprezentowali? Te filmy to potrafią.

Najlepsze komedie romantyczne to rzecz sporu wielu dyskusji przy winie. Zdecydowałam się wybrać takie filmy romantyczne, który powinny przypaść do gustu każdemu fanowi wzruszeń i uśmiechów. Oczywiście to nie koniec produkcji wartych uwagi. Istnieje ich cała masa. Zapraszam do rekomendowania swoich ulubionych w komentarzach. Do oglądania ich wcale nie potrzeba drugiej połówki na kanapie obok. Czasami trzeba dać sobie samotny wieczór przed Netfliksem z dobrym filmem po uprzednim przeszukaniu internetu w celu wybrania tego jednego, perfekcyjnego. Przy każdym z omawianych tu filmów umieściłam również oceny krytyków i społeczności zaczerpnięte z Rotten Tomatoes na dzień, w którym ukazał się tekst.

Czym jest Bestflix?

Annie Hall

Rotten Tomatoes: 97% / 92%

Niektórzy twierdzą, że jeśli widziałeś jeden film Woodyego Allena, widziałeś wszystkie. Nie zgadzam się z tym. Annie Hall zdecydowanie należy do grona najlepszych komedii romantycznych. Mamy tu kobiety marzycielki i koszmary senne. mamy charakterystyczną narrację, filozofię i humor. Nie brak magicznej słodyczy i nostalgii za miłością, która niegdyś była w zasięgu ręki. To nietypowy film romantyczny, ale zdecydowanie wart uwagi.

Dziennik Bridget Jones (2001)

Rotten Tomatoes: 81% / 81%

Mimo wymienienia tu tylko pierwszej części, mam na myśli całą serię. Któż nie zna słynnej sceny, w której Bridget siedzi w piżamie na kanapie, pije wino, zajada się i słucha Celine Dion - All by myself? Wszyscy kiedyś byliśmy na jej miejscu. Nieważne, czy to przez brak prezentu na Walentynki, czy po prostu jakoś tak wyszło. To komedia romantyczna ciepła, urocza i zabawna. Postaci nie są jak z obrazka i przy tym nie sposób ich nie polubić. Żaden szanujący się ranking komedii romantycznych nie mógłby obejść się bez tej pozycji!

Ich noce (1934)

Rotten Tomatoes: 98% / 93%

Komedia romantyczna, która dla wielu będzie pewnie ciekawostką. Film pochodzi z epoki, która bardzo różniła się od naszych czasów. W produkcji nie brakuje jednak chemii między bohaterami. Ich związek jest zabawny, wręcz sparingowy. Produkcja zdobyła 5 Oscarów, prezentując widzom, w jak ciekawy sposób można na ekranie pokazać miłość. Istnieją również filmy romantyczne, które były przełomowe. I to jest jeden z nich.

Juno (2007)

Rotten Tomatoes: 94% / 88%

Istnieją również komedie romantyczne dla młodzieży i to jest bardzo dobry przykład takiej produkcji. Fakt, film nie jest najnowszy i od jego wydania powstała masa ciekawych produkcji, jednak Juno do dziś zachwyca. Podejmuje niełatwy temat, bo kręci się wokół nastoletniej ciąży. Ta komedia romantyczna wzniosła karierę świetnej Ellen Page na całkowicie nowy poziom, pozwalając jej pokazać swój talent i się rozwinąć. Najlepsze filmy romantyczne można oglądać w każdym wieku, więc polecam Juno również osobom, które wiek nastoletni mają już dawno za sobą.

Kiedy Harry poznał Sally (1989)

Rotten Tomatoes: 90% / 89%

Dla wielu osób to film ikona. Najlepsza komedia romantyczna. Zaprezentowanie gatunku takim, jaki powinien być. Film do dziś wzrusza i zachwyca. Fenomenalne występy głównych aktorów, przyjemna ścieżka dźwiękowa i inteligentny dowcip to coś, czym produkcja zasłynęła i zaskarbiła sobie serca widzów. Słowem - klasyk klaski. Komedia romantyczna bez której ranking z pewnością nawet by nie powstał.

Masz wiadomość (1998)

Rotten Tomatoes: 69% / 73%

Kto by pomyślał, że fenomenalny film o zakochiwaniu się przez internet powstanie w latach 90., a nie w bieżącym roku! Obecnie mówi się, że aplikacje randkowe niszczą społeczeństwo. Wtedy nikt się tym tak nie przejmował. Produkcja wyszła i została uznana za bardzo dobrą komedię romantyczną. Internet przez te lata bardzo się rozwinął, ale miłość pozostała taka sama. W podobny, co bohaterowie, sposób będziemy się zakochiwać jeszcze przez długie, długie lata.

Notting Hill (1999)

Rotten Tomatoes: 83% / 79%

Miłość między osobami z dwóch różnych światów to temat stary jak świat, a ta komedia romantyczna właśnie o tym traktuje. Pokazując uczucie rodzące się pomiędzy głównymi bohaterami udowadnia, że drugą połówkę możemy znaleźć nawet w najbardziej absurdalnym miejscu i czasie. Najlepsze filmy romantyczne nie mogą obyć się bez promiennych uśmiechów i pięknej piosenki w tle, a tego tu na szczęście nie zabrakło.

Planeta Singli (2016)

Filmweb:  7,1

Polskie komedie romantyczne swego czasu wyrastały jak grzyby po deszczu, ale nie wszystkie były warte uwagi. Planetę Singli umieściłam tu głównie przez wzgląd na datę wydania, bo jest to najnowszy film w ty zestawieniu. Podobnie jak przy Bridget, tu również można sięgnąć po całą serię. Komedie romantyczne w 2016 chciały się odrodzić i ten film im w tym pomagał. To kolejna historia dwójki potencjalnie kompletnie niepasujących do siebie ludzi, których relacji jednak nie brakuje uroku. To również przedsmak rankingu zawierającego polskie komedie romantyczne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu