Filmy

Czy to najbardziej wyczekiwany przeze mnie film?! Oj chyba tak! Zwiastun The Report!

Konrad Kozłowski
Czy to najbardziej wyczekiwany przeze mnie film?! Oj chyba tak! Zwiastun The Report!
3

Amazon nareszcie zaprezentował zwiastun filmu The Report. Ten opowiada o śledztwie zleconym po zamachach z 11 września, które wykazało nieprawidłowości (mówiąc delikatnie) w pracy CIA dopuszczającej się tortur na więźniach. W roli głównej Adam Driver.

Fabuła i obsada The Report

Postać Adama Drivera, Daniel D. Jones, otrzymuje polecenie wszczęcia śledztwa po tym, jak CIA zniszyczyło wideo z przesłuchań i inne materiały dowodowe po zamachu z 11 września. Na taśmach znajdowały się nagrania działań CIA z użyciem tak zwanych rozszerzonych technik przesłuchań - najbardziej znaną metodą jest chyba waterboarding, którego dopuszczono się nawet 183 razy na jednym z przesłuchiwanych. Grana przez Annette Bening pani senator Dianne Feinstein chce koniecznie poznać prawdę. Jones rozpoczyna pracę nie wiedząc do końca co go czeka - odkryje jedną z najgorszych tajemnic USA, które za kadencji Busha dopuściły się niedopuszczalnych praktyk na więźniach.

Oprócz wspomnianej dwójki w filmie oglądamy plejadę gwiazd: Sarah Goldberg, Michael C. Hall, Douglas Hodge, Fajer Kaisi, Ted Levine, Jennifer Morrison, Tim Blake Nelson, Linda Powell, Matthew Rhys, T. Ryder Smith, Corey Stoll, Maura Tierney i Jon Hamm. Na pewno kojarzycie ich z takich seriali jak Dexter, House of Cards czy Mad Men. Za scenariusz odpowiada Scott Z. Burns, który wcześniej przygotował między innymi Ultimatum Bourne'a.

The Report zapowiada się równie dobrze, co Wszyscy ludzie prezydenta i Spotlight, które odpowiednio dotyczyły afery podsłuchowej prezydenta USA Richarda Nixona i molestowania dzieci przez księży w bostońskim okręgu. Zwiastun sugeruje, że film nie będzie tak miałki i pełen patosu, co Czwarta władza, który okazał się (tylko) dość udaną produkcją, ale zdecydowanie wartą obejrzenia. Tego rodzaju produkcje, właśnie o (dziennikarskich) śledztwach, są jednym z moich ulubionych rodzajów, dlatego moje oczekiwania i nadzieje - szczególnie po zonaczeniu zwiastuna - są naprawę spore.

Zwiastun i data premiery The Report

Wiemy, że The Report zawita do amerykańskich kin 15 listopada, zaś na Amazon Prime Video zostanie dodany 29 listopada. Czy pojawi się także w polskiej ofercie? Trudno powiedzieć, raczej nie w podanym dniu, ponieważ wcześniej debiutujące online filmy Amazona o takim rozmachu znajdowały lokalnych dystrybutorów w Polsce i można je było obejrzeć najpierw w kinach, lecz w późniejszym terminie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu