Filmy

Trochę akcji i sensacji na wolny wieczór? Podpowiadamy najlepsze filmy sensacyjne

7

Kategoria filmów sensacyjnych jest bardzo szeroka i lista najlepszych tytułów może być niezwykle obszerna. Wybraliśmy tak zwane "pewniaki" wśród najlepszych filmów akcji, ale śmiało podążajcie do komentarzy, gdzie możecie podać swoje propozycje.

e

Szklana pułapka

John McClane może jednocześnie narzekać na niedobór oraz nadmiar szczęścia. Pierwsze powoduje, że nasz typowy gliniarz zawsze znajdzie się tam, gdzie czai się najwięcej zła, zaś drugie pozwoli mu jakoś wybrnąć z tych tarapatów przy okazji ratując mnóstwo ludzi. Pierwsza odsłona Szklanej pułapki jako jedyna pasuje do tytułu, ale największą sympatią darzę chyba część drugą. Możecie śmiało sięgnąć po którykolwiek z trzech filmów i nie zawiedziecie się.  Dobry film sensacyjny to niedopowiedzenie.

Matrix

https://www.youtube.com/watch?v=m8e-FF8MsqU&t=58s

Ci, których nie było jeszcze na świecie w chwili, gdy debiutował Matrix są dziś pod wielkim wrażeniem tego, jak dobrze nakręcony jest hit z 1999 roku. Nie tylko wizja świata, w którym rządzą maszyny i ludzkość musi walczyć o wyzwolenie, ale właśnie realizacja i użycie efektów specjalnych robią potężne wrażenie podczas seansu.

Terminator 2: Dzień sądu

Klasyka kina akcji i filmów sensacyjnych. Film na tyle dobry, że nawet nowsze technologie, którymi dysponowali filmowcy przez ostatnie dekady, nie umożliwiły nakręcenia czegokolwiek lepszego. Nadchodzący Terminator będzie rozgrywał się właśnie po "Dniu sądu", więc wszystko, co powstało do tej pory można wyrzucić (fabularnie) do kosza. Ciekawa sytuacja, ale jeśli możecie wróćcie do dwójki jak najszybciej i to w jak najlepszym wydaniu, bo edycja 4K może się podobać

Film Snowden - recenzja

John Wick

Były płatny zabójca, który traci żonę  i psa rusza z odwetem za tymi, którzy odebrali mu ukochanego psiaka – ostatni prezent od zmarłej na nieuleczalną chorobę żony. Wick wraca do starych nawyków eliminując wszystkich na swojej drodze. Do kin niedługo wejdzie już trzeci film z Wickiem w roli głównej i choć mam minimalne obawy o jego poziom, to wierzę, że widzowie będą się bawić przy nim równie świetnie, co przy dwóch poprzednich. A powtórzyć taki sukces po raz drugi nie jest łatwo.

Zabójcza broń

Nie jestem fanem komedii, ale gdy tylko natrafiam na Zabójczą broń w telewizji przestaję zmieniać kanały, choć z wyboru też zdarzyło mi się sięgnąć po ten tytuł, gdy szukałem czegoś lżejszego, ale o dobrej dynamice

Indiana Jones i...

Kto nie oglądał w życiu choć jednej z przygód Indiany Jonesa ręka do góry! Tak myślałem, naprawdę niewiele osób ma co nadrabiać, ale ponowny seans ten świetnej napisanej, fajnie nakręconej historii z charakterem (dzięki charyzmie Harrisona Forda) to solidne źródło rozrywki. Do dziś nie potrafię zrezygnować, który z trzech pierwszych filmów jest najlepszy? Co podpowiecie?

Brudny Harry

Inspektora Callahana przedstawiać chyba nie muszę. Ten bezkompromisowy gliniarz to najlepsze rozwiązanie na bezwzględnych złoczyńców, do których zalicza się niejaki Scorpion terroryzujący San Francisco. W kategorii filmów kryminalnych i sensacyjnych to prawdziwa perełka, którą trzeba znać.

Skyfall

Trzecie podejście Daniela Craiga do roli Bonda i po delikatnym potknięciu w Quantum of Solace otrzymujemy niezwykle udaną produkcję, która niemal dorównuje debiutanckiemu Casino Royale. Nieco więcej patosu i rozmachu sprawia, że film nie jest tak przyziemny jak ten opowiadający o początkach działalności 007, ale starszy i zmęczony agent jej królewskiej mości ma jeszcze coś do powiedzenia.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu