Filmy

Filmowy Sonic The Hedgehog na pierwszym zwiastunie!

Piotr Kurek
5

Po miesiącach spekulacji, przecieków i plotek, w końcu możemy zobaczyć jak filmowa maskotka japońskiej firmy SEGA prezentować się będzie na srebrnym ekranie. Do sieci trafił pierwszy zwiastun Sonic The Hedgehog.

Nintendo ma hydraulika Mario, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. SEGA ma Sonica — niebieskiego jeża, który w poszukiwaniu złotych obrączek przemierza zwariowane i kolorowe światy pełne niebezpieczeństw i terenu ukształtowanego na wzór toru przeszkód z pętlami rozpędzającymi bohatera to niesamowitych prędkości. Sonic na przestrzeni ostatnich 28 lat doczekał się kilkunastu gier, w której był głównym bohaterem, czy kolejnych kilkunastu tytułów, w których występował gościnnie. Postać otrzymała także swój serial animowany oraz komiks. Teraz przyszła pora na zdobycie srebrnego ekranu w filmie Sonic The Hedgehog.

Sonic The Hedgehog na pierwszym zwiastunie

Ostatnie miesiące dla producentów i filmowców stojących za Sonic The Hedgehog nie były łatwe. Do sieci trafiały kolejne przecieki dotyczące powstającego filmu, w którym głównym bohaterem będzie sam Sonic. Niestety z każdym kolejną plotką i grafiką, gracze i fani produkcji SEGA nie ukrywali swojego niezadowolenia. Udostępniane informacje na temat fabuły, wyglądu samego jeża, spotykały się w głównej mierze z ogromną falą krytycznych komentarzy. I nie ma się co dziwić. Sonic nie przypomina swojego „growego” pierwowzoru, podobnie jak oprawa całej produkcji. Akcja filmu dzieje się w naszym świecie, który staje w obliczu zagłady i jedynym ratunkiem może być wyłącznie Sonic. Będą widowiskowe pościgi, masa niskich lotów humoru i dialogów, które już w zwiastunie wywołują mieszane uczucia.

Za produkcję Sonic The Hedgehog odpowiada Neal H. Moritz — jeden z producentów serii Szybcy i wściekli oraz Tim Miller — reżyser Thor: Mroczny świat, Deadpool, czy nadchodzącej nowej odsłony serii Terminator: Mroczne przeznaczenie. Reżyserem jest Jeffrey Fowler, który otrzymał nominacje do Oskara za krótkometrażową animację Gopher Broke. W obsadzie znaleźli się między innymi: Ben Schwartz (jako głos Sonica), James Marsden, Tika Sumpter, Neal McDonough i Jim Carrey, który wciela się w postać doktora Ivo Robotnika — czarnego charakteru, który nie powinien być obcy fanom serii.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu