Filmy

Najlepsze filmy akcji w historii kina. Które warto obejrzeć?

Konrad Kozłowski
Najlepsze filmy akcji w historii kina. Które warto obejrzeć?
46

Każdy ma od czasu do czasu ochotę na dobrą rozrywkę, a źródłem takowej są na pewno filmy akcji, które pozwalają oderwać myśli od codzienności i przeżyć niewiarygodne przygody z bohaterami filmu. Oto najlepsze filmy akcji, które Wam polecimy!

Najlepsze filmy akcji

Mission: Impossible

Seria filmów z Ethanem Huntem to już 6 części i każda z nich mogłaby się znaleźć na tej pozycji, bo każda z nich ma swoich oddanych fanów. Ratujący świat agent oficjalnie nieistniejącej instytucji i jego zgrana paczka w połączeniu z delikatnie przesadzonymi efektami i popisami kaskaderskimi wypada na ekranie zawsze dobrze. Co ciekawe, uważam, że z filmu na film seria staje się coraz lepsza.

Matrix

https://www.youtube.com/watch?v=0VA1ophMIr4&t=68s

Ci, których nie było jeszcze na świecie w chwili, gdy debiutował Matrix są dziś pod wielkim wrażeniem tego, jak dobrze nakręcony jest hit z 1999 roku. Nie tylko wizja świata, w którym rządzą maszyny i ludzkość musi walczyć o wyzwolenie, ale właśnie realizacja i użycie efektów specjalnych robią potężne wrażenie podczas seansu.

John Wick

Były płatny zabójca, który traci żonę  i psa rusza z odwetem za tymi, którzy odebrali mu ukochanego psiaka - ostatni prezent od zmarłej na nieuleczalną chorobę żony. Wick wraca do starych nawyków eliminując wszystkich na swojej drodze.

Recenzja Snowden - film

Uprowadzona

Porwana na wyjeździe do Francji córka byłego agenta trafia w ręce ludzi handlujących kobietami. Bryan rusza jej śladem do Paryża, odkrywając krok po kroku kolejne szczeble organizacji. Bez litości rozprawia się z kolejnymi przeciwnikami. Choć film doczekał się dwóch sequeli, to żaden z nich nie jest w stanie dorównać pierwszej części - ani pod względem fabuły, ani scen akcji. To zdecydowanie film akcji,  który warto obejrzeć.

Casino Royale

Pierwszy film z nowym Bondem, czyli Danielem Craigem, wypadł zaskakująco dobrze. Jest to w tej chwili mój ulubiony film z agentem 007 z tak wielu względów: fabularnie, strukturalnie, aktorsko, muzycznie i realizacyjnie góruje nad pozostałymi. Oczywiście wedle uznania możecie tu podać inny, swój ulubiony film z agentem jej królewskiej mości, ale przygotowując zestawienie podałem ten najbardziej się wyróżniający w mojej ocenie. Sprowadzony na ziemię Bond, bardziej realistyczny, niezwykle mi się podoba.

Jakie filmy sensacyjne pojawiły się w 2018 roku? 

Bez litości

Polecany film akcji na każdą okazję? A może Denzel Washington jako niezamaskowany mściciel? Opanowany, ale kipiący z emocji, a przy okazji niezwykle dokładny były agent eliminuje przeciwników jak płotki. Dajcie mu tylko jakiś powód. Satysfakcja z seansu gwarantowana.

Incepcja

Zrealizowane z rozmachem widowisko Christophera Nolana to świetne połączenie sci-fi i kina akcji. Odgrywany przez Leonardo DiCaprio Cobb potrafi odwiedzać sny innych, a gdy nadarza się szansa otrzymać czystą kartę i pożegnać ciążące na nim zarzuty, będzie musiał zaszczepić myśl w śpiącym umyśle. Nikt tego wcześniej nie zrobił, ale stawka jest zbyt wysoka, by zrezygnował. Nolan, jak to Nolan - efekty praktyczne przedkłada nad komputerowe, a obracany korytarz to znak rozpoznawczy produkcji.

Sicario

Czy którakolwiek agencja wywiadowcza działa w pełni zgodnie z prawem? Takie pytanie można sobie zadać po seansie Sicario, który wciąga klimatem, ujęciami, muzyką i historią. Przeciągane sceny nie nużą ani przez chwilę, lecz są momentami, gdy zachwycamy się nad pięknymi kadrami i ujęciami. Świetna muzyka Johann Johannsson podkręca klimat.

Terminator

W oczekiwaniu na trzecią część (po skasowaniu z uniwersum wszystkich pozostałych odsłon poza pierwszymi dwoma) zdecydowanie warto przypomnieć sobie filmy, od których wszystko się zaczęło. Podobnie jak w przypadku kilku innych tytułów w zestawieniu, tutaj również decyzję o tym, czy uważacie za lepszą odsłonę uważacie Terminatora czy Terminatora 2: Dzień sądu pozostawiam Wam.

Szklana pułapka

Trochę nieszczęsny polski tytuł w przypadku każdej kolejnej części nie zmienia faktu, że "Die Hard" to najwyższa półka, jeśli chodzi o kino akcji. Każdy z trzech filmów (ostatnie dwa trudno mi traktować poważnie) jest naprawdę udany, a moja opinia na temat, który z nich jest najlepszy zmienia się co pewien czas. Jak jest u Was?

Wejście smoka

Pierwszy i niestety ostatni film hollywoodzki o takim rozmachu z Brucem Lee. Wciąga i zachwyca za każdym razem tak samo, jak przy pierwszym seansie. Pokaz możliwości mistrza sztuk walki, ciekawa historia i oprawa muzyczna nie do podrobienia i powtórzenia kiedykolwiek ponownie.

Rambo: Pierwsza krew

Jedna z najbardziej pamiętnych ról Sylvestra Stallone i jeden z najbardziej kultowych filmów lat 80. "Rambo" nie zestarzał się prawie pod żadnym względem i cały czas jest solidną dawką akcji, którą od niedawna można podziwiać w nowym wydaniu 4K.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu