Filmy

Wybieramy najlepsze filmy o superbohaterach

Paweł Winiarski
Wybieramy najlepsze filmy o superbohaterach
32

Długo czekaliśmy na to, by dostawać regularnie filmy o superbohaterach, w których nie widać linek, a stroje nie przypominają piżam. Nie macie jednak wrażenia, że ostatnio tych obrazów jest za dużo i w zasadzie nie do końca wiadomo co warto obejrzeć? Podpowiadamy, które filmy o herosach są najlepsze.

Filmy o superbohaterach możemy oglądać od wielu lat. Były świetne w swoim czasie Supermany, były próby pokazania Człowieka-Pająka. Wychodziło oczywiście różnie, mam wrażenie że podstawowym problemem były ograniczenia technologiczne, które nie pozwalały pokazać herosów w sposób, jaki sobie wyobraziliśmy czytając komiksy. Im więcej pieniędzy szło jednak w rozwój branży efektów specjalnych i im większe stawały się budżety filmowe, tym bardziej bohaterom było bliżej do naszych wyobrażeń i młodzieńczych fantazji. I choć mam sentyment do wielu starych filmów o herosach z nadprzyrodzonymi mocami, to moim zdaniem najlepsze z nich powstały całkiem niedawno.

Oto nasze zestawienie najlepszych filmów o superbohaterach:

Spider-Man Uniwersum – najlepszy film o człowieku pająku

Świeży film, który dopiero co trafił do kin. Jest to bezapelacyjnie najlepszy obraz o Spider-Manie, jaki kiedykolwiek powstał i dokładnie taki film, na jaki czekali fani Człowieka-Pająka. Lekki, zabawny, wciągający i niesamowicie zrealizowany. Co ważne, to animacja - może właśnie to było jednym z głównych kluczy do sukcesu tego obrazu?

Człowiek ze Stali o przygodach Supermana

Człowiek ze Stali nie spotkał się z przesadnie pozytywnymi opiniami - kompletnie nie podzielam negatywnego zdania. Moim zdaniem jednym z głównych atrybutów tego filmu jest klimat, który nijak się ma do koloryzowanych opowieści o najsilniejszym człowieku na planecie, w dodatku biegającym w niebieskich rajstopach. Przemyślany, poważny, skupiający się na “ludzkim” aspekcie Supermana. W dodatku świetnie zrealizowany wizualnie i dźwiękowo.

Zobacz też: Najlepsze filmy, jakie ukazały się w 2018 roku

Logan – wyjątkowy film z uniwersum X-menów

Najbardziej dojrzały film o superbohaterach jaki do tej pory powstał. Logan jest brutalny, brudny, dołujący - kompletnie inny niż jakiekolwiek wcześniejsze obrazy z uniwersum X-Men. To pierwsza kinówka, w której poczułem, że bohater z nadprzyrodzonymi mocami mógłby żyć obok mnie, co jednoznacznie świadczy o dużej autentyczności, jaką udało się twórcom osiągnąć. W przeciwieństwie do innych superbohaterskich filmów, ten zdecydowanie nie jest przeznaczony dla młodszego odbiorcy.

Thor: Ragnarok, czyli oryginalny film o superbohaterze w stylu Marvela

Thor doczekał się kilku własnych filmów i kilku gościnnych występów. Co ciekawe, to właśnie jego najnowsze przygody wyszły najlepiej. Kolorowe, zabawne - rzekłbym nawet, że ten film to komedia. Mimo tego świetnie udało się zachować tempo akcji, przedstawić bohaterów w trochę inny, mocno przerysowany sposób - jednocześnie nie odchodząc od kinowego uniwersum Marvela, które od kilku lat świetnie udaje się twórcom poszczególnych filmów spinać jedną superbohaterską klamrą.

Mroczny Rycerz ciekawie ujmuje temat Batmana

Nigdy wcześniej i nigdy później nie było tak ponurego i ciężkiego filmu o Batmanie. Mroczny Rycerz jest moim zdaniem najlepszą odsłoną trylogii Nolana,  zrobił na mnie największe wrażenie. Doskonałe zdjęcia, fenomenalne nagłośnienie i kompletnie inne podejście do tematu Nietoperza. A sami doskonale pamiętacie, że poprzednie filmy o Batmanie były mocno przaśne.

Zobacz też: Najlepsze komedie z 2018 roku

Avengers to film o superbohatarze, który spełnił marzenia fanów komiksu

Kiedy Avengers weszli do kin, tłumy widzów wychodziły z seansów z ogromnym uśmiechem na ustach. Sam słyszałem, że to “spełnienie młodzieńczych marzeń fanów komiksów”. I faktycznie nigdy wcześniej nie widziałem tak dobrze zrealizowanego cross-overa, w którym pojawiłoby się tak wielu herosów jednocześnie. Niesamowite efekty specjalne, kapitalne sceny akcji i zabawne gagi. Jeśli nie widzieliście tej serii, koniecznie zacznijcie od pierwszego filmu. Stanowi on bowiem istotny punkt wyjścia zarówno do kolejnych odsłon, jak i na przykład seriali Marvela, które pojawiły się później na platformie Netflix.

Podpowiadamy w jakiej kolejności oglądać filmy Marvela

Strażnicy Galaktyki to kosmiczna historia z dobrą ścieżką muzyczną

Nigdy wcześniej nie przepadałem za Strażnikami Galaktyki, jednak kinowy film był tak przyjemny, lekki dobrze zrealizowany technicznie, że najpierw dwa razy byłem w kinie, a później kupiłem go na płycie. Zabawna historia pewnego mieszkańca naszej planety, który za dzieciaka, po śmierci matki, został zabrany w kosmos i tam dorastał. Zwróćcie też uwagę na świetną ścieżkę dźwiękową, która jeszcze długie miesiące po premierze krążyła po sieci jako jedna z najlepszych kompilacji utworów muzycznych.

Zobacz teżNajlepsze filmy, jakie weszły do kin w 2018 roku

Deadpool to nie tylko brutalne sceny, ale też dużo zabawy

Najzabawniejszy, a mimo tego jeden z najbrutalniejszych filmów o superbohaterze - choć akurat słowo “bohater” w odniesieniu do Deadpoola nie jest najlepsze. Przed premierą wszyscy mieli wątpliwości, czy uda się przenieść tę specyficzną komiksową postać na kinowy ekran bez ugrzeczniania i cenzury. Tymczasem twórcy nawet nie próbowali zmieniać Deadpoola, znaleźli świetnego aktora do tej roli i przez cały film naprawdę ostro “jadą po bandzie”. Efekt? Moim zdaniem to jeden z najlepszych i najfajniej zrealizowanych filmów o superbohaterze. Zdecydowanie warto się z nim zapoznać.

Zobacz też: Najlepsze filmy science-fiction

Od kilku lat obserwujemy ogromny boom na filmy o bohaterach z nadprzyrodzonymi mocami. Jedne są lepsze, inne gorsze, jednak w prawie każdym przypadku to widowisko, za którym stoi ogromny budżet. I nawet jeśli nie są to zbyt ambitne filmy, nie przekazują żadnych wartości, to chociaż dla samej realizacji warto się z nimi zapoznać. A że większość najpopularniejszych herosów doczekała się już swojego filmu - albo dostali ich nawet kilka - w kolejnych latach będziemy oglądać przygody mniej znaczących postaci.  Tak czy inaczej - jeśli jesteście fanami takich produkcji, to od jakiegoś czasu chodzicie pewnie z uśmiechem od ucha do ucha - jest co oglądać.

Zobacz też: Kapitan Ameryka: wszystko co musisz wiedzieć o bohaterze

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu