Filmy

Jakie polskie komedie oglądaliśmy w 2018 roku? Ranking

Konrad Kozłowski
Jakie polskie komedie oglądaliśmy w 2018 roku? Ranking
8

Będę szczery - wśród polskich komedii darzę sympatią naprawdę niewiele tytułów, a spora część z tej grupy to produkcje mające na karku kilka dekad. Ale sytuacja w ostatnich latach wcale nie ma się tak najgorzej - oto wybrane przez nas najlepsze polskie komedie w 2018 roku.

7 uczuć

Marek Koterski wrócił w tym roku do kin ze swoim nowym filmem, który choć pełen żartów i zabawnych scen, należy też potraktować trochę poważniej. Grany przez Michała Koterskiego Adaś Miauczyński wraca do czasów z okresu dorastania, opowiadając nam sytuacje, w których nie do końca potrafi się odnaleźć. A właściwie, gdy towarzyszyły mu emocje, których nie potrafił do końca zrozumieć i nazwać. Prawdziwa sinusoida emocji. Występują: Marcin Dorociński, Katarzyna Figura, Małgorzata Bogdańska, Andrzej Mastelarz, Tomasz Karolach, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat.

Planeta singli 2

Zdaniem użytkowników Filmwebu to chyba najlepsza komedia 2018 roku. Druga część hitu z 2016 roku miała premierę tej jesieni i ku niemałemu zaskoczeniu krytyków oraz widzów, Planeta singli 2 okazuje się bardzo udanym filmem. Jest to komedia romantyczna, opowiadająca dalsze losy postaci Macieja Stuhra i Agnieszki Więdłochy, czyli Tomka Wilczyńskiego i Ani Kwiatkowskiej, którzy zostali parą po finale programu reality show - wydawało się, że będą do siebie świetnie pasować, ale...  Ponadto wystąpili: Danuta Stennka, Piotr Głowacki, Weronika Książkiewiecz, Tomasz Karolak.

Gotowi na wszystko. Exterminator

https://www.youtube.com/watch?v=Nr1ZtM--opw&t=104s

Jak może wyglądać próba powrotu do czasów zanim wkroczyło się w dorosłość? Ta komedia pokazuje starania piątki przyjaciół, którzy po latach przerwy decydują się na powrót na scenę - ich zespół o nazwie Exterminator ma szansę zabłysnąć, a ukazuje się też perspektywa otrzymania wsparcia finansowego od pani burmistrz, która deklaruje chęć wsparcia dla zespołu. Nie brakuje elementów dramatu, ale to przecież samo życie. W rolach głównych: Paweł Domagała, Krzysztof Czeczot, Piotr Żurawski, Piotr Rogucki, Agnieszka Więdłocha.

Narzeczony na niby

Ułożony, wyidealizowany świat, w którym panuje ład i porządek, to plan na życie Kariny, która już wybrała tego jedynego i postanowiła spędzić z nim resztę życia. A co jeśli nie wszystko pójdzie zgodnie z jej planem i zorientuje się, że druga strona związku wcale nie podziela jej zdania i partner wybrał już kogoś innego? Poznanie prawdy może doprowadzić do bardzo ciekawych sytuacji... Występują: Julia Kamińska, Piotr Stramowski, Sonia Bohosiewicz, Piotr Adamczyk.

Podatek od miłości

Grany przez Grzegorza Damięckiego Marian to tajemnicza postać, która na różne sposoby towarzyszy kobietom. Co to oznacza? Ano właśnie - czy jest to facet, który wie jak spełnić ich zachcianki, a może on po prostu je wszystkie oszukuje uwodząc i zostawiając każdą z nich? Klara (Aleksandra Domańska), inspektor podatkowy, będzie starała się dotrzeć do prawdy, ale to odbije się na jej karierze i potrzebie kontrolowania wszystkiego wokół. Ponadto występują: Roma Gąsiorowska, Michał Czernecki, Magdalena Różczka, Weronika Rosati, Magdalena Popławska.

Jak pies z kotem

Słodko-gorzka historia, w której nie zabraknie wzruszających i wyciskających z oczu scen, ale dostarczająca także sporo uśmiechu. Janusz Kodratiuk czerpał z własnych doświadczeń pisząc fabułę ukazującą relację dwóch braci, z których starszy - po tym jak nagle zachoruje - będzie wymagać opieki młodszego rodzeństwa. Do tej pory nie za bardzo się ze sobą dogadywali, nie utrzymywali kontaktu, przez co wyrósł pomiędzy nimi sporych rozmiarów mur, z którym będą musieli sobie poradzić. Występują: Robert Więckiewicz, Olgierd Łukaszewicz, Bożena Stachura, Aleksandra Konieczna.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu