Mobile

Tylko 3 telefony z Androidem w TOP 10 sprzedających się smartfonów w 2021. Dominacja iPhone’ów

Kacper Cembrowski
Tylko 3 telefony z Androidem w TOP 10 sprzedających się smartfonów w 2021. Dominacja iPhone’ów
42

Counterpoint Research opublikowało dziś swoją listę najlepiej sprzedających się smartfonów w 2021 roku. Wyniki są dość zaskakujące, bowiem w TOP 10 aż 7 pozycji zajmują iPhone’y.

Według rankingu Counterpoint Research, Apple całkowicie zdominowało rynek urządzeń przenośnych w zeszłym roku. Na samym szczycie listy znajduje się iPhone 12, który stanowił 2,9% całkowitej globalnej sprzedaży. Drugą lokatę zajmuje iPhone 12 Pro Max, który odpowiadał za 2,2% globalnej sprzedaży, a podium zamyka iPhone 13 z 2,1%.

Pozostałe smartfony od firmy z Cupertino w zestawieniu to iPhone 12 Pro, zajmujący 4. miejsce (2,1% globalnej sprzedaży), iPhone 11 na 5. miejscu (2%), iPhone SE z 2020 roku zajmujący 8. lokatę (1,6%) oraz iPhone 13 Pro Max na 9. miejscu (1,3%). Tim Cook może zatem otwierać szampana.

Źródło: Counterpoint Research

W kwestii reprezentantów smartfonów z Androidem, do najlepszej dziesiątki załapały się tylko dwie marki - Samsung i Xiaomi. Obecność chińskiej i koreańskiej firmy w TOP 10 nie powinny szczególnie szokować. Najlepiej sprzedającym się modelem Samsunga był Galaxy A12, który zajął w zestawieniu 6. miejsce, zajmując 2% całkowitej globalnej sprzedaży.

Xiaomi zdołało wejść na listę z dwoma swoimi modelami, a dokładnie z Redmi 9A, które zajęło 7. miejsce (1,9% globalnej sprzedaży) oraz Redmi 9, które zamknęło zestawienie na 10. miejscu (1,1%).

W 2021 roku na rynku było dostępnych ponad 4200 modeli smartfonów - konkurencja zatem była ogromna, a każdy użytkownik mógł znaleźć telefon zgodny z własnymi potrzebami i budżetem. Dominacja Apple robi jednak ogromne wrażenie.

Warto również zwrócić uwagę na obecność iPhone’a SE z 2020 roku. Model w zeszłym roku nadal sprzedawał się bardzo dobrze - a najprawdopodobniej jego następca poradzi sobie jeszcze lepiej. Niedawna ankieta SellCell sugeruje, że wczoraj zapowiedziany iPhone SE ma być jednym z najbardziej pożądanych smartfonów w 2022 roku.

Źródło: Counterpoint Research

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news