Netflix

Na co czekam w drugiej połowie roku? Oto najważniejsze premiery Netflix

Konrad Kozłowski
10

Zanim się obejrzeliśmy jesteśmy w połowie czerwca, a to oznacza, że przed nami okres wakacyjny i jesień, czyli czas wielu ciekawych premier właśnie na Netflix. Na które tytuły czekacie najbardziej?

Stranger Things - 3. sezon

Delikatny spadek formy w 2. sezonie wcale nie zniechęcił mnie, ani wielu innych widzów do całej serii, bo potencjał na rozbudowaną, intrygującą i wciągającą historię jest tutaj ogromny. Powrót serialu z 3. sezonem zaplanowano już na 4 lipca, a nie jest to data przypadkowa, bo Amerykanie świętują wtedy dzień niepodległości. Zamiast powrotu do szkoły, twórcy zaoferują nam tym razem okres wakacyjny, co oznacza więcej luzu dla głównych bohaterów, którzy skupią się na rywalizacji z niebezpieczeństwami z Drugiej Strony. Lata 80. przybywajcie.

Dom z papieru - 3. sezon

Hiszpański serial szturmem podbił lokalny rynek, by później stać się globalnym fenomenem. Wszystko oczywiście za sprawą premiery na Netflix, który zapewnił La Casa De Papel (oryginalny tytuł) światowy rozgłos. Niedługo po tym gigant streamingowy przejął prawa do serii, postanowił o nakręceniu kontynuacji, by w tym roku zaproponować nam już 3. sezon serialu. Tym razem napad zorganizowany przez profesora będzie nieco inny, niż pozostałe. Doczekacie? Premiera już 19 lipca.

Ty - 2. sezon

Kłamsta, manipulacje, zabójstwa i narracja niczym w trakcie lektury książki, bo oprócz oglądania zachowań głównego bohatera mamy pełen dostęp do jego myśli, co niejako pozwala zrozumieć jego motywacje. A te są dość przekonywujące i podobnie jak w serialu Dexter, tutaj także można dać się namówić do zrozumienia pobudek i czynów, których dokonuje. Zabija z miłości. Ty było swego rodzaju objawieniem, bo mało kto czekał na ten serial po pierwszych zapowiedziach. Teraz jestem przekonany, że grono wyczekujących na 2. sezon jest całkiem spore. Nie poznaliśmy jeszcze daty premiery.

[Co po Grze o tron? HBO zapowiada premiery na drugą połowę roku]

The Dark Crystal: Age of Resistance

Nierzadko narzekamy na rebooty, remake i inne produkcje odświeżające lub nawiązujące do tego, co już znamy. Tym razem Netflix próbuje swoich sił w nakręceniu prequela do filmu Ciemny kryształ z 1982 roku, a 10-odcinkowy serial zadebiutuje już 30 sierpnia. Fabuła dotyczy starożytnej rasy Skeksisów, którzy zamieszkują planetę Thra i prowadzą na niej mordercze rządy. By je obalić potrzebny jest odłamek tytułowego ciemnego kryształu, na którego poszukiwania wyrusza młody Jen z rasy Gelflingów.

Ozark - 3. sezon

Seans pierwszego sezonu Ozark zorganizowałem sobie po zobaczeniu zaledwie krótkiego teasera produkcji. Nie chciałem uzyskać choćby skrawka informacji więcej, bo to mogłoby zrujnować niespodziankę - na zachętę wystarczył mi klimat, który w serialu okazał się jeszcze bardziej gęsty, mroczny i wciągający, niż w krótkim klipie. Serial było objawieniem sezonu, co do tego nie mam żadnych wątpliwości, a 2. sezon Ozark, choć nieco inny, również trzymał mnie w napięciu. Przed nami trzecia odsłona, która prawdopodobnie zadebiutuje na jesieni. Czy szykuje się kolejne mordercze lato w krainie Ozark? Pralnia pieniędzy zbiera coraz bardziej krwawe żniwo, a Marty McBride (Jason Bateman) ma coraz bardziej pod górkę.

Wiedźmin

Niektórzy już dziś dzielą skórę na niedźwiedziu zapewniając nas, że produkcja Netfliksa będzie klapą albo ogromnym sukcesem. Mój optymizm jest umiarkowany, gdyż dysponujemy zbyt małą ilością informacji, by cokolwiek konkretnego powiedzieć. Z całą pewnością będzie to jedna z najgłośniejszych premier serwisu w tym roku i musimy na nią najprawdopodobniej zaczekać aż do 20 grudnia. Trudno powiedzieć, kiedy Netflix zdecyduje się pokazać cokolwiek więcej, niż do tej pory.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu