Netflix

Bądźcie szybcy i wściekli, bo cała seria filmów zaraz znika z Netflix!

Konrad Kozłowski
Bądźcie szybcy i wściekli, bo cała seria filmów zaraz znika z Netflix!
0

Przed nami premiery kolejnych odsłon Szybkich i Wściekłych, a także filmowy spinoff serii Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw. By nadrobić zaległości lub zrobić powtórkę nie zostało Wam za wiele czasu!

To zaskakujące, jak długo może trwać seria filmowa i jak bardzo może się na przestrzeni lat zmienić. Tylko spójrzmy na to, jak zaczynałi Szybcy i wściekli, kim byli główni bogaterowie i jakie mieli cele, a co dzieje się w tych filmach dzisiaj i jakie pojazdy są w centrum tych wydarzeń. The Fast and the Furious, czyli pierwsza odsłona, to produkcja z 2001 roku, co oznacza, że dziś jest już pełnoletnia. Nielegalne uliczne wyścigi, działający pod przykrywką gliniarz i efektowne rabunki na drodze prezentowały się na ekranie wyśmienicie, a druga część, w której otrzymaliśmy nową fabułę z ulubionymi bohaterami wypadła nie mniej atrakcyjnie.

A czy Wy jestescie Szybcy i wściekli? Ta seria filmów akcji to tasiemiec

Gdy przyszedł czas na zmianę klimatu na japoński, okazało się, że twórcy trafili w dziesiątkę - dla wielu osób Szybcy i Wściekli: Tokyo Drift to najlepsza odsłona serii, dzięki fantastycznej reżyserii, muzyce i fable. Po tym nastąpiła degradacja jakości filmów, w któych postawiono przede wszystkim na efekciarstwo, czego apogeum osiągnięto w ostatniej części Szybcy i Wściekli 8. Filmy te traktuje na zasadzie mogę obejrzeć, ale prawdopodobnie tylko raz z ciekawości co wymyślono tym razem. Wiemy, że nadchodzi teraz spinoff z Hobbsem (Dwayne Johnson) i Shaw (Jason Statham) w rolach głównych, a seria doczeka się jeszcze kilku głównych części. Oby tylko nie starano się przebić tego, co widzieliśmy w 4 poprzednich filmach...

Jeśli macie ochotę na szybką powtórkę i nie będziecie wściekli na pikujący poziom kolejnych odsłon, to radzę się spieszyć, bo aż 6 części Szybkich i wściekłych ma zniknąć z Netflix 15 czerwca. Szanse na to, że za jakiś czas powrócą do oferty oczywiście są, ale nie można być pewnym.

To będzie widowisko! Animowana seria „Szybcy i wściekli” zmierza na Netflix

Lista filmów oznaczonych do usunięcia z Netflix z dniem 15 czerwca (za Upflix.pl):

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu