Świat

Musk wkurzył właścicieli Tesli do tego stopnia, że ci odchodzą od marki

Krzysztof Rojek
Musk wkurzył właścicieli Tesli do tego stopnia, że ci odchodzą od marki
62

Część właścicieli Tesli nie chce być już kojarzona z Elonem Muskiem i zapowiada, że to koniec ich przygody z marką.

Elon Musk jest jedną z najbardziej medialnych postaci współczesnych czasów i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Ma to swoje wady i zalety. Jeżeli chodzi o te drugie, to wiadomo, że dziś postać Muska jest w stanie wypromować każdy pomysł i dać każdemu z jego biznesów start, o jakim inne firmy mogą tylko pomarzyć. Wciąż ma on niesamowicie wielu zwolenników i dużą moc przekonywania. Jednak w ostatnim czasie da się wyraźnie zauważyć, że nastawienie względem Muska zaczęło się zmieniać. W momencie, w którym przejął Twittera Musk musiał zacząć przekuwać swoje słowa w czyny. Sposób, w jaki to zrobił dla wielu był nieakceptowalny do tego stopnia, że na miliarderze i jego firmach postawili kreskę.

Polecamy na Geekweek: Xiaomi wchodzi do branży motoryzacyjnej i rzuca wyzwanie Tesli. Ich auto ma być lepsze od modelu 3

Właściciele Tesli głośno mówią, że to koniec z firmą Muska

Jak donosi BusinessInsider, wśród właścicieli Tesli zaczyna się rozprzestrzeniać pomysł, by samochód, który obecnie mają, był ich ostatnich. Na forach i w social mediach właściciele Tesli głośno wyrażają swoje poglądy na temat tego, co obecnie robi Musk. Wielu z nich przyznaje, że kupiło pojazd tej marki właśnie ze względu na postać Muska i to, co wydawał się sobą reprezentować. Teraz jednak wieli z nich wytyka miliarderowi hipokryzję i angażowanie się w politykę, której kiedyś miał unikać. Jeden z właścicieli, Alan Lasov, powiedział w rozmowie z BusinessInsiderem: "Powiedział wszystkim, że kupuje Twittera, ponieważ chce, aby był trochę apolityczny, a w przeddzień wyborów mówi, że należy głosować na Republikanów. Może mieć swoje zdanie, ale tym, czym naprawdę gardzę w ludziach, jest hipokryzja"

Takich historii jest bardzo dużo, ponieważ część ludzi nie chce więcej być kojarzona z Elonem Muskiem i jego poglądami. Na nieszczęście dla Muska, jego branding jest raczej obecnie w coraz gorszej sytuacji, ponieważ po tym co powiedział i zrobił coraz mniej osób ufa w jego dobre intencje, ale też - zmysł biznesowy. Oczywiście, nie mówimy tu o liczbach, które są w stanie zagrozić sprzedaży Tesli, ale takie relacje dokładają z pewnością swoją cegiełkę do lecących na łeb na szyję akcji Tesli, które w ostatnim czasie spadły o 2/3 swojej wartości. Musk odczuwa to osobiście, ponieważ znaczna część jego majątku to akcje jego własnych firm.

Sam Musk jednak wydaje się niewzruszony, żartując sobie z całej sytuacji.

Źródło

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu