Apple

Ile rdzeni i pamięci RAM mają nowe iPhone'y 6S? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Ile rdzeni i pamięci RAM mają nowe iPhone'y 6S? [prasówka]
118

Tradycyjnie podczas środowej konferencji Apple nie ujawnił szczegółów dotyczących specyfikacji swoich nowych urządzeń. Pierwsze przecieki na ten temat docierają do nas dopiero teraz. Jakie podzespoły ukryto wewnątrz nowych iPhone'ów? Apple A9 Jak informuje chiński serwis Weibo nowy procesor Ap...

Tradycyjnie podczas środowej konferencji Apple nie ujawnił szczegółów dotyczących specyfikacji swoich nowych urządzeń. Pierwsze przecieki na ten temat docierają do nas dopiero teraz. Jakie podzespoły ukryto wewnątrz nowych iPhone'ów?

Apple A9

Jak informuje chiński serwis Weibo nowy procesor Apple A9 jest wyposażony aż w cztery rdzenie i produkowany w procesie 14 nm FinFET . Dwa z nich pracują z częstotliwością 1,7 GHz, a dwa 1,2 GHz. Nie jest to jednak klasyczne rozwiązanie. Pierwsze analizy sugerują, że mogą to być dwa dwurdzeniowe procesory działające dość niezależnie od siebie (niewykluczone, ze chodzi po prostu o architekturę big.LITTLE, ale tego nie sprecyzowano). Chip wspierają 2 GB pamięci RAM LPDDR4. Za energię odpowiada natomiast znacznie mniejsza niż w poprzednich iPhone'ach bateria o pojemności 1715 mAh. Nie są to oczywiście oficjalne informacje, więc nie możemy być ich w 100 proc. pewni. Jeżeli jednak się potwierdzą, będzie można śmiało powiedzieć, ze pod względem specyfikacji Apple dogonił resztę rynku i stworzył urządzenie o naprawdę dużej mocy. Firma na konferencji pochwaliła się, że nowy chip A9 dostarcza, aż 1,8 razy większą wydajność niż poprzedni A8. Czy czyni go to najmocniejszym mobilnym procesorem 2015 roku? To już się okaże.

Rusza Android Pay

Google wczoraj poinformował o uruchomieniu usługi płatności mobilnych. Usługa jest dostępna dla użytkowników posiadających telefony z modułem NFC oraz kart płatnicze American Express, Discover, MasterCard lub Visa. Przed rozpoczęciem korzystania z Android Pay będziemy musieli oczywiście wprowadzić dane swojej karty do telefonu. Stosowna aplikacja pojawiła się już w sklepie Play. Google zapewnia, że telefonem możemy już płacić w ponad milionie punktów. Całość ma być bardzo bezpieczna i nie przesyłać żadnych danych dotyczących użytkownika oraz jego karty w trakcie transakcji. Jest to dopiero początek wdrażania tej usługi. W przyszłości ma ona oferować znacznie większe możliwości i integrować się m.in. z programami lojalnościowymi.

Nowy trailer Destiny: the Taken King

Udostępniono nowy trailer dodatku do Destiny zatytułowanego The Taken King. Dodatek ma zadebiutować 15 sierpnia na konsolach starszej i obecnej generacji. Wraz z nim pojawi się szereg dodatkowych elementów, lokacji oraz usprawnień. Trailer jest niesamowity, a użycie muzyki Led Zeppelin, a konkretnie utworu "Black Dog" potęguje pozytywne wrażenia. Jeżeli jesteście fanami gry, to z pewnością go już widzieliście. Jeżeli lubicie klimaty sf, to koniecznie to nadróbcie.

Android 6.0 bez ciemnego motywu

Google poinformował, że nadchodząca wersja Androida 6.0 będzie pozbawiona ciemnego motywu kolorystycznego, mimo, że był on dostępny w wydaniach testowych. Niewykluczone, że wróci on z czasem, ale w dniu premiery do dyspozycji otrzymamy wyłącznie jasną opcję. Z pewnością nie ucieszy to posiadaczy ekranów AMOLED, które w ciemnej konwencji czują się lepiej i są bardziej łaskawe dla baterii. Oczywiście wywołało to rozczarowanie wśród użytkowników, którym spodobał się pomysł ciemnego Androida. Twórcy pozostają jednak póki co niewzruszeni. Ktoś z Was korzystał już z ciemnego interfejsu?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu