Smartfony

Seria Galaxy A i Huawei P Lite z groźną konkurencja. Nowe Moto One nadchodzą

AL
Albert Lewandowski
7

Nowe modele serii Samsung Galaxy A i Huawei P Lite zapowiadają się niezwykle ciekawie, jednak wkrótce doczekają się groźnych rywali spod znaku Moto. Co zaoferują Moto One?

Seria Moto One ze wzmocnieniem

Motorola pod skrzydłami Lenovo dopiero teraz zaczęła się na nowo rozwijać i trzeba przyznać, że firma ma spore szanse, aby choć trochę odzyskać dawny blask. Wystarczy tu wspomnieć o bardzo udanej średniopółkowej linii Moto G7. Wkrótce doczekamy się natomiast uzupełnienia oferty na średniej półce w nieco wyższych cenach, ale za to z ciekawszym wyposażeniem oraz w pełni czystym Androidem. Co więcej, mówimy tu o urządzeniach przynależących do linii Android One.

Pierwsze telefony Moto One i One Power okazały się być na tyle popularne, że producent zamierza rozbudować całą rodzinę. Szczególnie interesująco zapowiada się Motorola One Vision (Moto P40 w Chinach), który zostanie wyposażony w układ Samsung Exynos 9610 (sic!), bezramkowy ekran z niewielkim wcięciem tylko na przednią kamerkę, czyli dokładnie tak samo, jak w przypadku flagowych Galaxy S10. Do kompletu mają pojawić się również 6 GB RAM, bateria 3500 mAh, podwójny aparat główny z podwójną diodą LED oraz skaner linii papilarnych na pleckach.

Kolejny gracz w czołówce

Motorola One Power 2019 (Moto P40 Note w Chinach) wyróżni się nie tylko dużą baterią, która będzie mieć najpewniej 5000 mAh, ale także zostanie pierwszym modelem tej firmy z potrójnym aparatem głównym. Smartfon będzie dysponował również 6,2-calowym ekranem IPS z niewielkim wcięciem na samą przednią kamerkę, a w tym wszystkim nie zabraknie również złącza słuchawkowego 3,5 mm.

Motorola Moto One 2019 pozostaje w tym wszystkim jedną wielką niewiadomą i trudno na razie stwierdzić, jakie zmiany zostaną w niej wprowadzone. Obecnie mówi się o potrójnym aparacie głównym i najniższej cenie spośród wszystkich nowych modeli. Na koniec zostaje Motorola Moto One Action. Spodziewam się, że ta propozycja skierowana będzie do osób aktywnych, co oznacza bardziej wytrzymałą konstrukcję oraz odporność na zachlapania wodą. Myślę, że możemy doczekać się wreszcie ciekawej propozycji od Amerykanów z segmentu rugged.

Moim zdaniem nadchodzące smartfony Moto One mogą stać się groźnymi rywalami właśnie dla nowej serii Samsung Galaxy A na ten rok, ale również dla Huawei P Lite i reszty Huaweiów, które próbują stać się średniakami premium. Jeżeli tylko nowe Motorole pojawią się w abonamencie, możemy wówczas liczyć, że szybko spadnie ich pierwotna cena i wówczas będą mogły sporo zaoferować, szczególnie że mówimy o modelach z linii Android One. Nie zdziwię się, jeżeli również Nokia odczuje na sobie prawdziwą ofensywę Amerykanów.

Czytaj również:
Bateria 5000 mAh i modne podzespoły. Recenzja Motorola Moto G7 Power.
Motorola zna się świetnie na smartfonach. Recenzja Motorola Moto G7.
Świetny wybór za mniej niż 1500 złotych. Recenzja Motorola Moto G7 Plus.

źródło: Android Headlines

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: