Android

Mobilne wersje Hangouts i Youtube z interfejsem Material Design

Tomasz Popielarczyk
Mobilne wersje Hangouts i Youtube z interfejsem Material Design
2

Google nieustannie nadaje spójności swoim mobilnym produktom. Komunikator Hangouts i mobilny klient YouTube'a to najnowsze aplikacje, które opatrzono interfejsem Material Design. Prawdopodobnie część z Was już doczekała się aktualizacji przynajmniej jednej z nich. Wszystko wskazuje na to, że już nie...

Google nieustannie nadaje spójności swoim mobilnym produktom. Komunikator Hangouts i mobilny klient YouTube'a to najnowsze aplikacje, które opatrzono interfejsem Material Design. Prawdopodobnie część z Was już doczekała się aktualizacji przynajmniej jednej z nich. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem rozpocznie się wdrażanie analogicznych zmian do webowych odpowiedników tychże usług.

Hangouty z Material Design

Komunikator Hangouts już teraz wygląda nieźle i niewiele odbiega od przyjętych przez Google norm. Najnowsza wersja ma wprowadzić jednak subtelne zmiany do interfejsu, które uczynią go bardziej spójnym z Material Design. Jak sugerują przecieki, w aplikacji zmieni się ikonka, a także boczny panel - w nowej odsłonie o wiele bardziej przypomina ten z Gmaila. Co typowe dla nowego interfejsu, zwiększono odstępy między poszczególnymi elementami, a także zadbano o to, aby wszystkie były niezmiennie spłaszczone.

YouTube z Material Design

Zmian doczeka się również YouTube dla Androida. Te możemy sprawdzić już teraz, bo plik APK wyciekł do sieci jeszcze przed oficjalną aktualizacją. Nowa wersja aplikacji prezentuje się bardzo podobnie do innych, już wcześniej przeniesionych na Material Design. Zobaczymy zatem tutaj okrągłe awatary, grubszą górną belkę w całości utrzymaną w jaskrawej i typowej dla serwisu czerwieni. Ta ostatnia ma zmieniać swój kolor w zależności od tego, na stronie jakiego kanału się znajdujemy. Tradycyjnie odświeżono też ikonkę w launcherze.

Testerzy Windowsa 10 z opcją aktualizacji do RTM

Nowy program testów beta Windowsa to niewątpliwie duże przedsięwzięcie. Tysiące uczestników w końcu może za pomocą kilku kliknięć zaktualizować system do najnowszej wersji deweloperskiej i sprawdzić wprowadzane przez Microsoft nowinki (dostarczając tym samym twórcom masy informacji na temat ich działania). Podstawowe pytanie, jakie sobie oni dotąd zadawali, brzmiało - czy będę mógł zaktualizować system do wersji RTM. Wszystko wskazuje na to, że owszem. Microsoft jednak nie podał tego komunikatu oficjalnie, więc nie wiadomo, czy do momentu premiery w 2015 nic się w tym aspekcie nie zmieni. Oby.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu