Mobile

Android 5.0.1 lada dzień trafi do Nexusów i znacząco zoptymalizuje baterie zegarków

Tomasz Popielarczyk
Android 5.0.1 lada dzień trafi do Nexusów i znacząco zoptymalizuje baterie zegarków
21

Google łata najnowszą wersję Androida. W źródłach AOSP pojawiło się już wydanie 5.0.1, które niebawem trafi do Nexusów, a także zasili zegarki z Android Wear. Ma to być aktualizacja typowo poprawkowa, a zatem nie należy się spodziewać żadnej rewolucji. Niemniej warto czekać, bo usprawnienia, które w...

Google łata najnowszą wersję Androida. W źródłach AOSP pojawiło się już wydanie 5.0.1, które niebawem trafi do Nexusów, a także zasili zegarki z Android Wear. Ma to być aktualizacja typowo poprawkowa, a zatem nie należy się spodziewać żadnej rewolucji. Niemniej warto czekać, bo usprawnienia, które wprowadzi Google są zdecydowanie godne uwagi.

Android 5.0.1

Android 5.0.1 jest już dostępny w źródłach AOSP. Jego debiut na Nexusach oraz urządzeniach z Android Wear jest zatem właściwie kwestią czasu. Pojawiły się zresztą już obrazy do ręcznej instalacji na stronie dla deweloperów. To wydanie czysto poprawkowe, a zatem żadnych nowych funkcji się nie doczekamy. Nie znaczy to jednak, że wprowadzone nowości nie są godne uwagi. Przede wszystkim znacząco ma ulec poprawie czas pracy zegarków z "ubieralną" wersją systemu. Wyeliminowanych ma zostać również wiele problemów, na które narzekali użytkownicy Androida 5.0. System będzie działał stabilniej i bardziej niezawodnie.

Nowa kamerka HTC RE w przyszłym roku

Dopiero co zadebiutowała kamerka HTC RE, a już pojawiają się doniesienia o kolejnej. Miałaby ona zadebiutować w przyszłym roku i być adresowana do masowego odbiorcy. Co to oznacza? Niestety konkrety nie są znane. Zapowiedzi te wskazują jednak, że gadżet odniósł sukces, choć trzeba przyznać, że recenzenci nie rozpływali się nad nim w jakiś szczególny sposób. W większości przypadków powtarzały się słowa o ogromnym potencjale. Być może druga generacja w końcu go wykorzysta. A tymczasem HTC RE można zamawiać już w Polsce wraz z akcesoriami na oficjalnej stronie. Cena nie powala - 169 euro.

Serwis informacyjny na Facebooku

Facebook ostatnio bardzo mocno stawia na informowanie. Najpierw uruchomiono dwie internetowe agencje informacyjne- ogólną i technologiczną. Teraz dołącza do nich tworzony we współpracy z ABC serwis informacyjny. Na publikowanych codziennie 60-sekundowych klipach wideo prezentowany ma być krótki przegląd informacji z całego świata. Do pracy nad nimi zaprzęgnięto prezentera telewizyjnego Davida Muira. Inicjatywa ma naturalnie własny fanpage.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookAndroidinformacje