Telewizja

Cały mundial w 4K tylko na nc+ - część spotkań pokaże TVP, finały już w Canal+

Konrad Kozłowski
Cały mundial w 4K tylko na nc+ - część spotkań pokaże TVP, finały już w Canal+
34

Na takie wieści z pewnością czekali fani futbolu oraz (przyszli) posiadacze dekoderów 4K UltraBOX +. Jako pierwsi informujemy o tym, że wszystkie spotkania tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej polscy widzowie będą mogli zobaczyć w ultrawysokiej rozdzielczości na kanałach TVP oraz Canal+. 

Ci, którzy podejrzewali, że TVP stara się o koncesję dla kanału 4K z powodu nadchodzącego mundialu, mieli całkowitą rację. Mistrzostwa Świata w Rosji to jedna z kilku dobrych okazji, by pokazać możliwości nowych technologii - jak już się zdążyłem przekonać mecze na sporych rozmiarów telewizorze 4K ogląda się o wiele lepiej z sygnałem 4K, różnica jest naprawdę zauważalna - i wielu kibiców z pewnością wyczekiwało potwierdzenia tamtych informacji.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Rosja 2018 w 4K

To będzie pierwszy raz w historii, gdy polscy widzowie będą mieli szansę zobaczyć mecze FIFA World Cup w 4K. nc+ współpracuje przy tym projekcie z Telewizją Polską.

Plan na mundial jest następujący: 52 mecze będzie można zobaczyć w 4K na kanale TVP 4K, czyli między innymi większość rozgrywek grupowych oraz część fazy pucharowej. Pozostałe 12 spotkań oglądać będziemy na nowym kanale Canal+ 4K Ultra HD, który wkrótce wystartuje. Tylko na nim pokazane zostanie 8 spotkań grupowych (pojedynek broniących tytułu Niemców ze Szwecją, hit Portugalia – Hiszpania, a także mecze Dania – Francja, Argentyna – Chorwacja, Brazylia – Szwajcaria, Anglia – Belgia, Urugwaj – Rosja oraz Kolumbia – Japonia. Posiadacze CANAL+ 4K Ultra HD zobaczą także po jednym meczu z  1/8 finału, ćwierćfinału, półfinału, jak również sam finał.

Do tej pory transmisje Ligi Mistrzów i Premier League odbywały na kanale Canal+ NOW. Naturalnie do odbioru mundialu w 4K od nc+ niezbędne będą moduł CAM CI+ lub dekoder 4K UltraBOX+.

Mistrzostwa świata FIFA World Cup to najważniejszy turniej piłkarski i cieszymy się, że widzowie nc+ będą mieli możliwość zobaczenia go w najwyższej jakości obrazu. W listopadzie 2017 roku platforma nc+ przeprowadziła pierwszą w Polsce transmisję sportową w 4K. Teraz uruchamiamy stały kanał z treściami w tym standardzie – CANAL+ 4K Ultra HD. Mundial w 4K to znakomite uzupełnienie naszej oferty piłkarskiej – LOTTO Ekstraklasy, Premier League, wybranych meczów LaLiga Santander i Bundesligi – Edyta Sadowska, Wiceprezes Zarządu nc+ ds. programowych.

Nowy kanał Canal+ 4K Ultra HD

Jednocześnie dowiedzieliśmy się też, że wspomniany nowy kanał Canal+ 4K Ultra HD będzie też miejscem, gdzie transmitowane będą nie tylko wszystkie pozostałe rozgrywki (Premier League, Bundesliga LaLiga Santander), ale również inne treści - filmy, seriale oraz programy dokumentalne. Wcześniej nc+ zapowiedziało rozszerzenie oferty swojego VOD m. in. o drugą odsłonę serii Planeta Ziemia od BBC, właśnie w 4K, dlatego w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się zapowiedzi kolejnych produkcji.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu