Telewizja

Właśnie na to czekałem! Żużel po raz pierwszy w 4K i to już w tę sobotę!

Konrad Kozłowski
Właśnie na to czekałem! Żużel po raz pierwszy w 4K i to już w tę sobotę!
9

W końcu doczekaliśmy się transmisji z pierwszego turnieju Speedway Grand Prix 2018. Na tę informację czekali kibice czarnego sportu w całej Polsce. Gdy nc+ prezentowało swoją ramówkę 4K, a w niej znalazła się tylko piłka nożna, wciąż zadawałem sobie pytanie, kiedy będziemy mogli zobaczyć żużel w ultrawysokiej rozdzielczości. Ekstraliga już wystartowała, więc lepszej okazji niż rozpoczęcie zmagań o tytuł mistrza świata nie można było sobie wymarzyć!

Tego jeszcze nie było

Jak czytamy w komunikacie, to nc+ zajmie się realizacją transmisji z pierwszego turnieju Speedway Grand Prix w sezonie 2018. A wydarzenie to jest wyjątkowe jeszcze z inne powodu, ponieważ sezon inaugurują zawody w Warszawie. BOLL Warsaw FIM Speedway Grand Prix Polski odbywają się w tę sobotę - początek o godzinie 19:00, ale studio wystartuje o 18:00 (na Canal+ w HD).

Przeprowadzenie takiej transmisji to ogromne przedsięwzięcie. W sumie wykorzystamy 17 kamer, w tym 11 do transmisji i powtórek w 4K. Cała oprawa graficzna będzie również w 4K.  Na stadionie pojawi się studio, a także specjalne studio do przeprowadzania analiz z wykorzystaniem systemu „Pierro” oraz 65 calowym touch screenem - Rafał Morycz, Dyrektor Produkcji Programów Sportowych w nc+

Transmisja będzie przeprowadzona na kanale Canal+ NOW, a więc na tym samym, gdzie do tej pory można było oglądać mecze Ligi Mistrzów oraz Premier League w 4K. Speedway w wysokiej rozdzielczości będzie oczywiście dostępny tylko dla posiadaczy dekoderów 4K UltraBOX+ i modułów CAM CI+.

Muszę przyznać, że jestem totalnie zaskoczony tą informacją. Nic bowiem nie wskazywało, by nc+ zamierzało skorzystać z technologii 4K także przy żużlu. Jest to sport bardzo widowiskowy i choć zawodnicy skręcają tylko w lewo, to przypomnę też, że zawodnicy rozwijają prędkości powyżej 100 km/h na prostych, by później wejść w kontrolowany uślizg bez użycia hamulców, których motocykle są całkowicie pozbawione.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu