Telewizja

Polsat zbroi się na Ligę Mistrzów - pokaże wszystkie mecze, ale na nowych kanałach

KK
Konrad Kozłowski
31

Jak już pewnie wszyscy fani piłki kopanej wiedzą, to Polsat będzie pokazywać przez najbliższe trzy lata piłkarską Ligę Mistrzów. Dziś poznaliśmy szczegóły dotyczące planów programowych.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, Telewizja Polsat planuje uruchomienie dwóch zupełnie nowych kanałów premium Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2. Według zapowiedzi będą one pozbawione reklam i nadawane w jakości Super HD.

Oprócz nich plan zakłada start czterech dodatkowych serwisów telewizyjnych premium, które powstaną z myślą właśnie o rozgrywkach Champions League - w trakcie fazy grupowej Polsat będzie w stanie pokazać wszystkie 16 meczów kolejki. Na każdy sezon składają się 343 spotkanie, co w sumie daje nam 1029.

- Nasi widzowie i klienci będą mogli oglądać wszystkie mecze na żywo i będą mogli ich zobaczyć więcej dzięki nowym godzinom rozgrywania meczów – o 18.55 i 21.00. Przygotowaliśmy kompleksową ofertę – każdy będzie mógł obejrzeć mecze w dowolnym czasie i miejscu oraz w sposób dla siebie najwygodniejszy – na platformie satelitarnej Cyfrowy Polsat, w Internecie w IPLI czy też na urządzeniach mobilnych w sieci Plus. Dwa nowe kanały w nowej jakości Super HD, dodatkowo cztery serwisy premium z meczami na żywo, część spotkań testowo w 4K – szykujemy w Polsacie dla widzów i fanów prawdziwą piłkarską ucztę – mówi Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu.

Dla największych fanów futbolu są to bardzo dobre informacje, ponieważ można być pewnym, że podpisując umowę będzie można zobaczyć każdy z meczy, niezależnie od jego obiektywnego stopnia atrakcyjności. Przywykliśmy raczej do tego, że transmitowane są tylko najciekawsze spotkania.

Jakość Super HD oznacza dwukrotne zwiększenie przepływności (podkręcenie bitrate'u). CP chwali się, że w odróżnieniu od 4K, Super HD będzie od razu dostępne dla wszystkich abonentów

Bardzo istotną zmianą jest też zmiana godzin rozgrywania meczy. Ustalono, że spotkania będą rozpoczynać się o 18:55 lub 21:00 - ma to zwiększyć szanse na obejrzenie na żywo jak największej liczby spotkań. Ta modyfikacja dotyczy także Ligi Europy, której spotkania odbywają się w czwartki.

Podsumowanie (za Cyfrowy Polsat):

Liga Mistrzów i Liga Europy w kanałach Polsatu:

  • 2 stałe, nowe kanały Polsat Sport Premium i 4 dodatkowe serwisy premium na żywo uruchamiane w terminach rozgrywania meczów, wszystko bez reklam,
  • 1029 meczów przez 3 lata, 343 w każdym z sezonów,
  • nowe godziny rozgrywania spotkań w Lidze Mistrzów: 6 o godzinie 21.00 i 2 o godzinie 18.55,
  • każdy dzień meczowy to ok. 8 godzin dziennie relacji na żywo – studio i mecze,
  • nowa jakość pokazywania rozgrywek – technologia Super HD dostępna we wszystkich dekoderach Cyfrowego Polsatu zapewni lepszą jakość obrazu, oddając więcej szczegółów widocznych na obrazie.

Pewne jest, że mecze będzie można obejrzeć online w serwisie Ipla. Na szczegóły (oferty) musimy jednak jeszcze zaczekać.

Fot. Polsat/UEFA

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu