Wideo

Miliony zdjęć połączone w jeden materiał wideo. Efekty są niesamowite

2

Naukowcy z Uniwersystetu Waszyngtona oraz inżynierowie Google'a połączyli ze sobą miliony zdjęć z Flickra. W ten sposób powstało niezwykle efektowne wideo typu TimeLapse. Zresztą zobaczcie sami. Na Flickru można znaleźć ogromne ilości fotografii z całego świata. Google wraz z naukowcami Uniwersyt...

Naukowcy z Uniwersystetu Waszyngtona oraz inżynierowie Google'a połączyli ze sobą miliony zdjęć z Flickra. W ten sposób powstało niezwykle efektowne wideo typu TimeLapse. Zresztą zobaczcie sami.

Na Flickru można znaleźć ogromne ilości fotografii z całego świata. Google wraz z naukowcami Uniwersytetu Waszyngotna zebrali 86 milinów ujęć przedstawiających różne scenerie oraz znane miejsca. Podzielono je ze względu na datę oraz skadrowano tak, aby przedstawiały dokładnie tą samą lokację. Skompensowano efekty świetlne, zminimalizowano migotania i powstał taki oto, niesamowity efekt. Na wideo możecie zobaczyć jak na przestrzeni czasu zmieniały się jedne z najpopularniejszych miejsc na świecie.

Co ciekawe, cały mechanizm jest w pełni zautomatyzowany, a więc nie wymaga obecnie żadnej dodatkowej ingerencji użytkownika. Twórcy obiecują, że niebawem udostępnią cały kod na wolnych zasadach. Możemy się również spodziewać kolejnych takich klipów przedstawiających inne scenerie.

Efekt pracy Google'a i naukowców jest zupełnie nowym sposobem syntezy obrazów i przekształcania ich w nagrania wideo. Trudno powiedzieć, jak w dłuższej perspektywie może on zostać wykorzystany. Jedno jest pewne, pozwala na uzyskanie naprawdę nietuzinkowych wizualizacji. Oczywiście zakładając, że będziemy dysponować odpowiednią liczbą fotografii.

Swoją drogą to niesamowite jak klipy typu Time-Lapse szybko zdobyły popularność w internecie. Może tak, jak 2014 był rokiem selfie, tak 2015 będzie mógł okrzyknięty rokiem filmów poklatkowych?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googleflickrwideo