Samsung

Samsung Volt nowym rywalem Netfliksa? Jeżeli faktycznie powstanie, szybko trafi do Polski

Tomasz Popielarczyk
Samsung Volt nowym rywalem Netfliksa? Jeżeli faktycznie powstanie, szybko trafi do Polski
0

Jeżeli chodzi o streaming filmów i seriali to na rodzimej scenie internetowej nie znajdziemy zbyt wielu przedstawicieli. Owszem, jest HBO Go, ale na razie powiązane z ofertami dostawców internetu i telewizji, Od niedawna kroki na tym polu stawia też Filmbox, lecz jego ofertę trudno nazwać rewelacyjn...

Jeżeli chodzi o streaming filmów i seriali to na rodzimej scenie internetowej nie znajdziemy zbyt wielu przedstawicieli. Owszem, jest HBO Go, ale na razie powiązane z ofertami dostawców internetu i telewizji, Od niedawna kroki na tym polu stawia też Filmbox, lecz jego ofertę trudno nazwać rewelacyjną. Czy Samsung wniesie tu nieco świeżości?

Samsung Volt

Samsung już od jakiegoś czasu rozbudowuje bazę filmów dostępnych w ramach usługi Strefa VOD, gdzie można je wypożyczać pojedynczo i nie tylko. Usługa Volt miałaby być jednak pewnym przełomem na tym polu i pod względem działania mocno przypominać m.in. Netfliksa. Z tym wyjątkiem, że w jego ramach dostępne miałyby być nie tylko filmy i seriale, ale również muzyka. Co więcej, duży nacisk miałby zostać położony na platformy mobilne. Informacje takie ujawnia dziennik The Information. Przy czym nie powinniśmy raczej się spodziewać, że koreański producent, wzorem amerykańskiego serwisu zaangażuje się w produkcję seriali.

Możemy być jednak niemal pewni, że jeśli Samsung Volt zadebiutuje, szybko zobaczymy go w Polsce. Koreański producent aktywnie działa na naszym rynku i chętnie wprowadza tutaj swoje usługi - często wcześniej niż w innych regionach świata.

Chrome 39

W sklepie Google Play zadebiutowała stabilna wersja przeglądarki Google Chrome z numerkiem 39. Wydanie to charakteryzuje się szeregiem usprawnień opracownych pod kątem Androida Lollipop. Przede wszystkim Google wprowadził tutaj adaptacyjny pasek adresu, który dostosowuje się do motywu kolorystycznego strony. Pojawiła się również gra na stronie błędu, o której wspominałem kilka tygodni temu. Reszta to zmiany niewidoczne gołym okiem, których osobiście nie dało mi się odczuć.

Android 5.1

Ledwo Android 5.0 trafił do pierwszych smartfonów, a już pojawiają się informacje na temat wersji 5.1. Wyciekła ona na jednej z konferencji Google'a w Holandii, gdzie przedstawiciel firmy miał ze sobą Nexusa 5 z zainstalowanym systemem Android Lollipop MR1. Zgodnie z numeracją jest to wydanie 5.1 (Android KitKat MR1 był wersją 4.1, a Android 2.0 MR1 - 2.1). Można się spodziewać po nim przede wszystkim szeregu poprawek w stabilności i wydajności.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu