Microsoft

Teams z nowym wyglądem wypadają świetnie. Microsoft kuje żelazo póki gorące

Konrad Kozłowski
Teams z nowym wyglądem wypadają świetnie. Microsoft kuje żelazo póki gorące
72

Praca zdalna powoduje, że przez Internet komunikujemy się i spotykamy częściej, niż kiedykolwiek wcześniej. Popularność Microsoft Teams wystrzeliła, a komunikator doczekał się sporego odświeżenia wyglądu.

Fluent Design w usługach i aplikacjach Microsoftu

Początki stylu, który jest podstawą dla projektów nowego interfejsu aplikacji i usług Microsoftu, sięgają 2017 roku. Ogłoszony w 2017 roku "Project Neon" zapowiadał niemałą przemianę Windows 10 i wszystkich pozostałych aplikacji Microsoftu, ponieważ do tej pory firma trzymała się raczej bardziej kanciastych i mało kolorowych interfejsów. Kafelki i cały styl Windows 10 doczekały się solidnego redesignu, który wprowadził cienie oraz przezroczystości, a to nie wszystko, na czym polega Fluent Design.

Niestety, sam system operacyjny to wielki plac budowy i Microsoft nieustannie wdraża mniejsze lub większe zmiany w pojedynczych programach albo zakątkach platformy. Nieco lepiej sprawa wygląda w przypadku konkretnych usług i aplikacji, czego dowodem jest nowa odsłona webowych Teamsów.

Microsoft Teams z nowym interfejsem Fluent Design

Zgadza się, widoczne na obrazku i opisywane poniżej zmiany dotyczą (jak na razie) tylko wersji przeglądarkowej komunikatora, ale podobne zmiany zawitają też na pewno któregoś dnia w aplikacjach desktopowych na Windowsa i macOS-a. Co stanie się z mobilnymi Teamsami? Trudno powiedzieć, bo Microsoft stosuje różne strategie wobec różnych aplikacji, które bywają utrzymane w stylu platformy, na którą są tworzone, a inne posiadają uwzględnione charakterystyczne cechy danego systemu i jego stylu.

Rozwój Teams nabiera tempa. Fantastyczne udoskonalenia wkrótce dla wszystkich!

Dzięki nowemu wyglądowi webowa aplikacja Microsoft Teams staje się nieco bardziej czytelna. Najbardziej rzucającą się zmianą jest jasny pasek menu nawigacyjnego, gdzie przełączamy się pomiędzy zespołami, czatami, powiadomieniami, kalendarzem oraz innymi sekcjami aplikacji. Nowe ikony z bardziej zaokrąglonymi krawędziami ładnie komponują się z resztą interfejsu, podobnie jak delikatnie odświeżony wygląd czatu. Miejscami widoczny jest także brak cienia rzucanego przez kursor na pasku nawigacji.

Ciemny motyw w Microsoft Teams

Microsoft potwierdza po raz kolejny, że trwają prace nad przygotowaniem ciemnego motywu dla webowej odsłony Teams, ale nie został jeszcze nawet ujawniony choćby jeden zrzut ekranu, który pozwoliłbym nam na wstępną ocenę. Gdy to się stanie, przekonamy się, czy Microsoft całkowicie porzucił stary styl z ciemnym fioletowym paskiem nawigacyjnym i będzie on po prostu szary/czarny.

Microsoft Teams powoli staje się bezkonkurencyjny i zyskuje nowe narzędzia

Na widoczne i opisane zmiany w wyglądzie Microsoft Teams użytkownicy zaczekają do połowy listopada, bo właśnie wtedy zostanie on udostępniony testerom oraz wybranym użytkownikom. Pozostałe osoby zaczekają na aktualizację do grudnia, ale dokładniejszy termin nie został sprecyzowany. Jednocześnie powraca pytanie o uaktualnienie wyglądu aplikacji desktopowych i mobilnych z uwzględnieniem stylu Fluent Design, bo na ten temat Microsoft się nawet jeszcze nie zająknął.

Nadchodzą nowe funkcje w Microsoft Teams

Co istotne, zmiana wyglądu to nie jedyna zmiana jaka pojawi się w listopadowej aktualizacji do Microsoft Teams. Jak usłyszeliśmy wcześniej, komunikator ma zyskać sporo poprawek w kwestii wymiany wiadomości oraz otrzymywania i ustawień powiadomień. Pojawi się także nowa funkcja spotkań.

Źródło: Windowslatest

Piszesz, rozmawiasz, przesyłasz pliki? Oto nasze TOP 8 komunikatorów

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu