Gry

Microsoft miażdży Sony - znamy kwietniowe oferty PlayStation Plus i Games With Gold

Paweł Winiarski
Microsoft miażdży Sony - znamy kwietniowe oferty PlayStation Plus i Games With Gold
25

Staram się nie pisać o poszczególnych ofertach „darmowych” gier w abonamentach PlayStation Plus i Games With Gold do czasu, aż nie poznamy obu zestawów na dany miesiąc. Dzięki temu można je postawić obok siebie tak, jak już od dawna robią to gracze. W kwietniu bez dwóch zdań króluje Microsoft.

PlayStation Plus już od wielu miesięcy oferuje przede wszystkim „indyki” lub gry „arcade”, czyli mniejsze produkcje. Nie jest oczywiście tak, że Sony wrzuca do Plusa słabiznę, widać jednak, że gracze chcą hitów AAA. Nie dziwię się, za czasów PS3 i początków Plusa dostawali właśnie takie produkcje, od premiery PlayStation 4 na najnowszą konsolę Sony cały czas docierają plusowe drobiazgi.

Z drugiej strony mamy Microsoft i ich ofertę Games with Gold. Tu polityka umieszczania gier jest zupełnie inna. Amerykańska firma stara się wrzucać do GwG duże produkcje, często stare, ale jednak hity. Nie inaczej jest i w kwietniu - porównując obie oferty, w czwartym miesiącu 2016 wygrywa MS.

No dobrze, to w co zagramy już za kilka dni?

PlayStation Plus

PS4:

Dead Star
Zombi

PS Vita:

A Virus Named TOM
Shütshimi

PlayStation 3:

I am Alive
Savage Moon

Chętnie sprawdzę Zombi. Nie posiadam Wii U, a słyszałem wiele dobrego o Zombie U, którego Zombi jest portem. Gra nie dostała może rewelacyjnych recenzji, ale to mocny średniak, poza tym wszystkie gry z Zombi łykam bez pytania. Posiadacze PS3 na pewno chętnie pograją w I am Alive. Staroć, ale dobry.

Games with Gold

Xbox One

The Wolf Among Us – 1 - 30 kwietnia
Sunset Overdrive – 16 kwietnia - 15 maja

Xbox 360

Dead Space – 1 - 15 kwietnia
Saints Row IV – 16 - 30 kwietnia

Kwietniowa oferta Games with Gold dostarcza same hity. Świetny pierwszy sezon The Wolf Among Us, zakręcone (choć trochę niedocenione) Sunset Overdrive - oba tytuły szczerze polecam. Jeśli macie Xboksa 360 koniecznie załóżcie słuchawki i sprawdźcie Dead Space, ciary na plecach gwarantowane. Niezłe jest też Saints Row IV, takie pokręcone GTA.

Od zakupu PlayStation 4 opłacam regularnie PS+ i już dawno przestałem patrzeć na usługę pod kątem comiesięcznych gier. Owszem, znajduję tam co jakiś czas produkcje, które chętnie dodaję do biblioteki (ostatnio zagrywam się w marcowe Broforce, szczerze polecam), ale doskonale rozumiem nastroje posiadaczy PS4. Jednocześnie jestem zdziwiony, że Sony cały czas nie reaguje na komentarze graczy. Firma ma juz w bibliotece dużo starszych AAA, których wciąż nie umieszcza w usłudze - albo będzie konsekwentnie wrzucać do Plusa „indyki”, albo coś pęknie i zaczną się sypać większe produkcje. No chyba, że ktoś policzył, co opłaca się bardziej - w końcu zarówno abonament Gold, jak i PS+ są niezbędne do grania w tryby sieciowe (w przypadku PS4, Xboksa 360 i Xboksa One).

źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu