Facebook

Meta zamyka następny projekt. Ten pomysł Zuckerberga miał być "Super", ale nie wyszło

Kacper Cembrowski
Meta zamyka następny projekt. Ten pomysł Zuckerberga miał być "Super", ale nie wyszło
1

Meta oficjalnie rezygnuje z kolejnego projektu. Tym razem chodzi o Super, czyli odpowiedź Zuckerberga na Cameo.

Meta anuluje kolejny projekt. Super wcale nie było takie super

Firma Marka Zuckerberga od dłuższego czasu anuluje mnóstwo projektów — od Facebook Gaming, przez kryptowalutę Diem i portfel krypto o nazwie Novi dla użytkowników WhatsAppa, aż po hardware’owe elementy, takie jak Portal czy własny smartwatch firmy… a to i tak nie wszystko.

Źródło: Depositphotos

Teraz firma, do której należy między innymi Facebook i Instagram, anuluje kolejny projekt. Tym razem chodzi o Super, czyli odpowiedź Mety na Cameo. Aplikacja pozwalała na kontaktowanie się ze swoimi ulubionymi twórcami internetowych treści, aktorami, muzykami czy innymi popularnymi osobistościami.

Chociaż przykro patrzy się na działania Mety, to w tym przypadku raczej nikt nie jest zdziwiony

Firma z okazji zamknięcia Super wydała specjalne oświadczenie, w którym twierdzi, że to, co stworzyła, było ogromną okazją dla twórców i fanów do łączenia się w „zabawny i ekscytujący sposób”:

Widzieliśmy, jak twórcy i fani zbierają fundusze na szczytne cele, wypuszczają nowy zestaw książek, testują nowe żarty przed występami [...] To było niesamowite widzieć radość i kreatywność w każdym nowym wydarzeniu z Super. Niestety nadszedł jednak czas, w którym musimy się pożegnać. Mamy nadzieję, że korzystanie z Super sprawiało wam tyle samo radości, co nam tworzenie go dla Was.

Źródło: Depositphotos

Cóż, mam wrażenie jednak, że spośród wszystkich anulowanych projektów Mety, za tym zapłacze najmniej ludzi. Ja sam na przykład w ogóle nie miałem świadomości, że cokolwiek takiego powstało.

Super zamyka się dopiero w lutym przyszłego roku, jednak do tego czasu nie będzie można tworzyć żadnych nowych kreacji. Macie zatem jeszcze blisko 2 miesiące na pobranie wszystkich stworzonych treści w tej aplikacji — w innym wypadku całość przepadnie.

Źródło: TechCrunch

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news