Huawei

MatePad Paper. Tablet z technologią E Ink już w Polsce

Piotr Kurek
MatePad Paper. Tablet z technologią E Ink już w Polsce
3

Huawei prezentuje swój pierwszy tablet z ekranem E Ink. MatePad Paper do sprzedaży trafi w przyszłym miesiącu, jednak już teraz możecie go kupić w przedpremierowym zestawie.

Niemal 10 lat temu pisaliśmy, że zbliża się zmierzch rynku e-papieru, a tablety wezmą całą stawkę. Na szczęście nic takiego się nie stało. Czytniki ebooków radzą sobie doskonale i nie zagrażają na rynku tabletom, które w większości wykorzystywane są do czego innego. Producenci tego drugiego sprzętu sięgają teraz po rozwiązania z tego pierwszego - w szczególności po ekrany. Huawei prezentuje swój pierwszy tablet, w którym wykorzystano technologię E Ink. To MatePad Paper z 10,3-calowym wyświetlaczem Huawei FullView Display o rozdzielczości 1872 x 1404 pikseli. Dzięki zastosowaniu tej technologii urządzenie zapewni niespotykany komfort w trakcie pracy czy relaksu, przypominający przyjemność korzystania z papieru.

Huawei MatePad Paper oferować ma wysoką wydajność. Procesor umożliwia płynne czytanie i pisanie, podczas gdy mocna bateria zapewnia pracę urządzenia, w tym przeglądanie stron internetowych, aż 6 dni bez ładowania. W trybie czuwania tablet może działać przez blisko miesiąc. MatePad Paper obsługuje również szybkie odblokowywanie odciskiem palca, chroniąc bezpieczeństwo danych i prywatność użytkowników. Dodatkowo, urządzenie wyposażono w dwa głośniki o wysokiej rozpiętości, które pomimo smukłej obudowy zapewniają użytkownikom dźwięk najwyższej jakości.

Tablet jest wyposażony w pióro Huawei M-Pencil (2. generacji) obsługujące 4096 poziomów nacisku dla płynnego pisania, przy bardzo niskim, zaledwie 26 ms opóźnieniu. Wrażenie, jakby pisało się na papierze jest zapewnione nie tylko dzięki M-Pencil, ale także charakterystycznemu szelestowi podczas pisania.

Huawei MatePad Paper. Cena i dostępność

MatePad Paper zadebiutuje w Polsce 4 lipca w cenie 2299 zł. Już od dziś, 14 czerwca, tablet dostępny jest przedsprzedaży. Jeśli zdecydujecie się na zakup już teraz, otrzymacie w prezencie słuchawki FreeBuds 4 oraz 4-miesięczną subskrypcją Legimi. To serwis zapewniający nielimitowany dostęp do ponad 140 tys. ebooków, audiobooków i synchrobooków w jednym abonamencie. Tablet kupicie w sklepie internetowym huawei.pl,
 w Huawei Experience Store w centrum handlowym Westfield Arkadia w Warszawie oraz w sklepach Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, x-kom, Komputronik oraz w strefie marki na Amazon.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news